20 yüzyıl kadınları
Sinema 0

20. Yüzyıl Kadınları

20. Yüzyıl Kadınları orijinal adı ile 20th Century Women drama, komedi türünde bir ABD filmidir. Film aynı zamanda yarı otobiyografiktir. Filmin yarı otobiyografik olmasının sebebi filmin yönetmen ve senaristinin çocukluğunu konu almış olmasından kaynaklanmaktadır. Mike Mills filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmektedir. Amerika’da filmin yayın tarihi 28 Aralık 2016’dır. Film toplamda 1 saat 59 dakikadır.

Film, 1970 yıllarının sonunda Güney California’ da geçmektedir. Film esasen bu zamanların kadın, zaman ve aile kavramlarını derin ve komedi şeklinde masaya yatırıyor. Hikâye Santa Barbara’da geçiyor. 50 yaşlarının ortalarında ve tek başına oğlu ile sakin bir hayatı olan bekâr bir anneyi temel alıyor.

Değişim çağına gelmiş oğlunu hizaya dikmek için iki kadına başvuran bir anneyi anlatıyor. Bu kadınlar ise özgür ruhlu kadın Abbie ve anlayışlı Julie oluyor.

Filmin başrollerinde Annette Bening, Greta Gerwig, Elle Fanning, Billy Crudup, Lucas Jade Zumann, Thea Gill, Waleed Zuatier gibi isimler yer alıyor.

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.