5G’ye Hazır Olan Türk Telekom Kaliteli Hizmet Sunacak
İnternet 0

5G’ye Hazır Olan Türk Telekom Kaliteli Hizmet Sunacak

C-RAN teknolojisi için güçlü bir fiber alt yapı gereklidir. Ancak bu sayede, bu teknoloji ile başarılı işler yapılabilir. C-RAN teknolojisi ile daha çabuk bir iletişim kurmak mümkündür. Bu sayede kullanıcılar mobil iletişimde hızlılık ve keyif yaşayacaklardır.

Türk Telekom C-RAN Teknolojisini Test Etti

Türk Telekom, hızlı ve kaliteli bir iletişim olanağını müşterilerine sunmak için, başarılı işler yapmaya devam etmektedir. Bu işlere bir yenisi daha eklendi. Türk Telekom güçlü bir fiber alt yapı sahiptir. Bu alt yapı sayesinde bağlantı hızını ve bağlantının kalitesini iki katına çıkaracak olan C-RAN teknolojisini, kendi bünyesinde çok başarılı bir şekilde test etti. Başarılı bu girişim sayesinde, özellikle konser, fuar gibi kalabalık alanlarda iletişim trafiği çok daha hızlı ve kaliteli bir hale gelecektir.

 

Sağlam Bir Alt Yapı Sayesinde Kullanılan Teknoloji

C-RAN teknolojisinin kullanımı için sağlam bir alt yapı gereklidir. Gerekli olan bu fiber alt yapı, Türk Telekom bünyesinde mevcuttur. Bugüne kadar yapılan fiber yatırımlar sonuç vermiştir. Bu sağlam alt yapı ile C-RAN teknolojisi Türk Telekom’un şebekesine başarıyla entegre edilebilmektedir. Türk Telekom sadece 4.5 G olan günümüz teknolojisinde değil, geleceğin teknolojisinde de başarılı ve kaliteli iletişim için çalışmaktadır.

C-RAN teknolojisinin denenmesi ve çalışmaları ilk defa Türk Telekom tarafından başlatılmıştır. Test edilen kıstaslarda veri indirme hızı ve yükleme hızı da mevcuttur. Bu teknoloji sayesinde hızlı, kaliteli ve geniş bir ağa yayılan iletişim mümkün olacaktır.

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.