Reklam Alanı
Android Studio 2.3 Sayesinde Artık Uygulama Geliştirme Çok Daha Basit!
Android 0

Android Studio 2.3 Sayesinde Artık Uygulama Geliştirme Çok Daha Basit!

Google uygulamaların yanı sıra, bunların geliştiricileri için de bir dizi yeni uygulama geliştirici olarak programlar yayınladı. Bunlardan bir tanesi olan Android 2.3 stüdyo sayesinde bir çok yenilik te kendisini göstermeye başladı. Zaten Android studio’nun bir çok sürümleri mevcutken Android 2.3’ün çıkması ile de uygulamaları geliştirmede bir çok yenilik ortaya çıkmıştır.

Peki, Bu Android 2.3 İle Gelen Yenilikler Neler?

Android studio 2.3, çoğunlukla IDE’deki yenilikleri bizim kullanımımıza sunuyor. Google’ın geliştirdiği bu android 2.3 uygulama geliştirici başlangıçtaki gecikmeleri de ortadan kaldırarak anında çalıştırmayı sağlıyor. Aynı zamanda bu uygulama çalışırken kod değişikliği durumlarında bunu anında yansıtarak kod değişikliği durumlarında da yardımcı oluyor.

Google uygulama görüntüleri için ise WebP ile destek vermekte ve Layout Editor’da ConstraintLayout kitaplık desteği sayesinde pencere kısmında bir çok yenilikler getirmiştir. Url uygulamalarının bulunmasında da destek olarak uygulama bağlantı yardımcısı bulunmaktadır. Daha hızlı çalıştırma deneyimleri için ise yenilenmiş çalıştırma sekmeleri bulunuyor.

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.