Aşkın Gözü Kördür
Sinema 0

Aşkın Gözü Kördür

Ojinal ismi Un homme à la hauteur olan romantik komedi olan Fransa yapımı bir filmdir. Filmin yayınlanma tarihi 4 Mayıs 2016 tarihidir. Filmin yönetmeni Laurent Tirard’dır. Filmin öykü ve senaryosu ise yine Laurent Tirard, Gregoire Vigneron ve Marcos Carnevale isimlerine aittir. Filmin film müziği bestecisi ise Eric Neveux’ e aittir. Film toplamda 1 saat 38 dakikadır.

Filmde başarılı bir avukat rolünü oynayan Virginie Efira, Diane olarak karşımıza çıkıyor. Diane bir gün telefonunu kaybediyor. Bulan kişi ise gerçek bir centilmen rolünü oynayan Alexandre yani Jean Dujardin oluyor. Diane telefonunu bulup getiren Alexandre ‘ yi görünce şok oluyor.

Çünkü bu adam 1.40 boyunda ve çocuk gibi birisidir. Ancak Diane bu duruma aldırış etmiyor ve bu adama aşık olmamak için hiçbir engel görmüyor. Fakat bir problem var ki etraftaki insanlar bu durumu garipseyip önyargı ile yaklaşıyorlar.

Filmin başrollerinde ise Jean Dujardin, Virginie Efira, Cedric Kahn, Cesar Domboy, Myriam Tekaia ve Pascal Tantot gibi isimler yer almaktadır.

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.