Google, Torrenti Bitirmek mi İstiyor?
İnternet 0

Google, Torrenti Bitirmek mi İstiyor?

Google’nin Toorrent konusunda değişikliğe gitmesi Google Torrenti bitirmek mi istiyor sorularının ortaya çıkmasına neden oldu. Geçen yıl KickAss Torrent’in sahibinin telif hakları sebebiyle tutuklanmasından sonra bu yıl da Google, Torrent siteleri ile mücadele edecek gibi görünüyor. Kapatılan çoğu Torrent sitesi geri dönse de bu kez karşılarına Google çıkmaktadır.

Torrent Nedir

Torrenti kısaca normal bir indirme platformu olarak tanımlanabilir. Torrenti diğer indirme platformlarından ayıran özelliği ise normal indirmeden farklı olarak çok daha hızlı indirmeye imkan sağlamasıdır. Ayrıca indirme sırasında bilgisayar kapandığı durumlarda bilgisayarı açtığınız zaman indirme işlemine tekrar devam etmektedir.

Google’den Torrente Büyük Darbe

Torrent siteleri kullanıcılara büyük yarar sağlasa da korsan içerikleri yaymak amacıyla kullanıldığı için çok kötü bir imaja sahiptir. Google da arama sonuçlarına torrent sitelerini de dahil ettiği için özellikle Hollywood camiası ile sorunlar yaşamaktadır. Ünlü film ve müzik şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelen Google, neredeyse tüm aramalardan torrent sitelerini kaldırmayı amaçlamaktadır.

Söylentilere göre 1 Haziran 2017 den sonra Google, yeni bir kod kullanarak torrent sitelerini tüm aramalardan kaldıracak. Diğer söylentilere göre ise torrent linki yer alan siteler Google’in engeline takılacak.

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.