Google’dan Eski Uygulamaya Yeni Ad
İnternet 0

Google’dan Eski Uygulamaya Yeni Ad

Google çeşitli uygulamaları ile Android kullanıcılarına hizmet veren önemli isimlerdendir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünleri ile çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Kullanıcılarına hizmet sağladığı ürünlerini kimi zaman geliştirmiş kimi zaman da değiştirerek yeni ürünlerle hizmetine devam etmektedir.

Messenger adlı uygulama Google’ın mesajlaşma hizmeti sunduğu uygulamalarından yalnızca biridir. Daha önce birçok uygulamasında ad değişikliğine giden Google, Messenger adlı uygulamasının adını Android Messages olarak değiştirmiştir. Bu ani değişikliğin nedeni bilinmemekle birlikte Facebook’a ait olan Messenger uygulaması ile ad benzerliğinin ortadan kaldırılmak için yapılmış olabileceğini düşündürmektedir.

Uygulamanın Son Sürümü

Yeni adıyla kullanıcılarına kavuşan Google’ın mesajlaşma uygulaması, son sürümü olan Android Messages v2.0.770 ile Play Store’dan indirilip güncellenebilmektedir.

Google’ın Mesaj Hizmeti Veren Diğer Uygulamaları

Günümüzde internet yoluyla ücretsiz mesajlaşmak sık tercih edilen iletişim yollarından biridir. Google iletişim alanında bu hizmeti sağlamak için birçok uygulaması ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Bu uygulamalardan arasında Allo, Duo, Hangouts ve eski adı ile Messenger yeni adı ile Android Messages olarak bilinen uygulamalar yer almaktadır.

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.