ölümcül deney final chapter
Sinema 0

Ölümcül Deney 6

Ölümcül Deney orijinal adı ile Resident Evil, 2002 yılından bu yana seri olarak devam eden bir bilim kurgu filmi serisidir. Filmin yönetmenliğini Paul W. S. Anderson yapmaktadır. Paul W. S. Anderson aynı zamanda filmin senaristliğini de kendisi yapmaktadır.

Film esasen uluslararası bir  viedo oyun yayım ve üretim firması olan Capcom’un Resident Evil adlı oyunundan esinlenerek uyarlanmıştır. Ancak oyundan uyarlanmış olmasına rağmen hikâye açısından bakıldığında oyunla pek de bir ilgisi ya da benzerliği olmaması ile beraber karakterler açısından da oyunla pek bir bağlantısı yoktur.

Filmin genel türü bilim kurgu olmakla birlikte aynı zamanda korku ve gerilim de içermektedir. Film 2002 yılında ilk filmi ile gösterime girmiştir. 2004 filminde Ölümcül Deney Kıyamet ismi ile 2007 Ölümcül Deney İnsanlığın Sonu ile, 2010 yılında Ölümden Sonra, 2012 yılında İntikam filmi ile gösterime girmiştir.

Serinin son filmi olan Ölümcül Deney Son Bölüm ismi ile ise 2017 yılında gösterime girmesi planlanan film 24 Şubat 2017 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin başrollerinde ise Milla Jovovich, Iain Glen ve Ali Larter gibi isimler yer almaktadır.

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.