Sessizlik Filmi Size Artı Katacaktır
Sinema 0

Sessizlik Filmi Size Artı Katacaktır

Orijinal ismi Silence olan film drama, tarihsel kurgu olan bir ABD filmidir.  Sessizlik filmi Japonyalı yazar Shusaku Endo tarafından 1966 yılında yazılan ve orijinal ismi Chinmoku olan kitaptan uyarlanmıştır. Sessizlik filminin yönetmenliğini Martin Scorsese yapmaktadır. Filmin senaristliğini ise Jay Cocks üstlenmektedir.

Film yaklaşık olarak 160 dakikadır. Film ilk olarak 29 Kasım 2016 yılında Vatikan’da gösterime girmiştir. 23 Aralık tarihinde ise ülkemizde vizyona girmiştir.

Filmin konusu 17. Yüzyılda iki rahibin karşılaştkları şiddeti ve baskıyı konu alan bir film. Iki rahibin akıl hocası olan, aynı zamanda da kayıp olan Ferreira Hocalarını bulmaya ve aynı zamanda da dünyaya Hristiyanlığı tanıtmak niyetinde olan rahiplerin Japonya’ ya ulaştıkları zaman türlü şiddet ve zulme uğramalarını konu almış bir film.

Bu dönemde Katoliklik yasak ve yasadışıdır. Böyle bir dönemde Japonya ‘ ya gelen iki rahibin inançları ciddi şekilde sarsılacak ve iki rahip adeta çok zoru bir sınav geçireceklerdir. Filmin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Ciaran Hinds gibi isimler yer almaktadır.

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.