Kapat
Vpn Nedir
ÇözümNet 230 views 1

Vpn Nedir Nasıl kullanılır?

Vpn nedir?

VPN, Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) ifadesinin ilk harflerinden oluşmuş halidir ve en temel anlamıyla internete başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN, her hangi bir siteye bağlanırken bağlantınızı güvenli hale getirir ve sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar.

Vpn Nedir

Vpn Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde çoğu siteye erişimin yasak olduğu bir internet kullanılıyor. Hatta öyle ki Wikipedia’ya bile giremiyoruz. Dolayısıyla bu tarz sitelere erişebilmek için VPN’ye başvuruyoruz. VPN kavramını çok sık duymuşsunuzdur. Ama hiç duymayanlar ve nasıl kullanacağını bilmeyenler için bu yazıyı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra VPN hakkında daha doğru bilgilere sahip olacaksınız.


Öncelikle VPN’nin ne olduğunu açıklayarak başlamak istiyorum. Vpn kısaca olmadığınız yerdeki bir ağa sizi bağlayarak farklı bir ülkeden internete girişinizi sağlar. Bu sayede ülkenizdeki erişim yasaklarından arınmış şekilde internette gezersiniz. Peki Vpn Nasıl Kullanılır?

Vpn’yi kullanmak için önce güzel bir VPN uygulaması indirmelisiniz cihazınıza. Daha sonra internete girmeden önce indirdiğiniz vpnyi açmalısınız. Buradan VPN’yi aktif etmelisiniz. Aktif ettikten sonra VPN otomatik olarak ıp havuzundan bir ip seçer ve sizi başka bir ülkeden internete bağlanıyormuş gibi gösterir. Daha sonra internete girerseniz istediğiniz her türlü yasak siteye girebilirsiniz…

admin

“Vpn Nedir Nasıl kullanılır?” üzerine 1 yorum

  1. Ebru dedi ki:

    Çok faydalı bir açıklama olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.