Sosyal Medyainstagram

1 Adımda instagram Hesap Kapatma ve instagram Hesap Dondurma Linkleri

Cep telefonunuzda yada bilgisayarınızda Chrome gibi herhangi bir tarayıcıda Instagram hesap kapatma ve Instagram hesap dondurma işlemleri birçok kişi tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Instagram’ın sunduğu özellikler sayesinde ister hesabınızı tamamen silebilir, isterseniz de geçici olarak hesabınızı kapalı konuma getirebilirsiniz. Bu iki işlemden birini yapmak istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. Bu içeriğimizde Instagram Hesap Kapatma ve Instagram Hesap Dondurma işlemlerini anlatmaya çalışacağız.

Instagram Hesap Silme ve Instagram Geçici Dondurma

Instagram hesabınızı belli sebepler yüzünden kapatmak istiyorsanız veya kısa süreliğine de olsa görünmez ve erişilemez hale getirmek istiyorsanız, içeriğimizde bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Fakat bu işlemleri uygularken oldukça dikkatli olmalı ve gerekirse hesabınızdaki bazı verileri yedeklemelisiniz. Aksi taktirde bir daha bu verilere erişmeniz mümkün olmayabilir.

Instagram yönetimi diğer sosyal medya platformlarına göre bu konularda oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Böylece hesabınızı istediğiniz gibi yönetebilmek mümkün hale gelmektedir. Yapmak istediğiniz işleme göre aşağıdaki alt başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Cep telefonunuzda yada bilgisayarınızda Chrome gibi herhangi bir tarayıcıda Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak yani dondurmak için aşağıdaki resme tıklayınız.

instagram dondurma
instagram hesap dondurma

Instagram Hesap Dondurma Detaylı Anlatım

Sosyal medyadan biraz olsun uzak durmak adına hesabınızı bir süreliğine kapatmak isteyebilirsiniz. İleriki zamanlarda istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız cep telefonunuzdan yada bilgisayardan herhangi bir tarayıcıda Instagram Geçici Dondurma işlemini yapmanız gerekir. Bu işlem ile birkaç dakika içerisinde hesabınızı de-aktif hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak hemen bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bilgisayar veya başka bir cihazdan tarayıcıya girerek Instagram sitesine girin.
 • Açılan sayfaya Instagram hesabınızla giriş yapın.
 • Hesabınız açıldıktan sonra sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayarak açılır menüyü açın.
 • En başta bulunan “Profil” yazısına tıklayın.
 • Kullanıcı adınızın yanında bulunan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
 • Sayfayı aşağıya kaydırın ve sağ köşede bulunan mavi renkli “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” yazısına tıklayın.
 • “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna herhangi bir cevap verin ve şifrenizi girerek “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

Tüm adımları tamamladıktan sonra hesabınız kapanacak ve kimse tarafından görünemez olacaktır. Ayrıca kullanıcı isminizi yazan kişiler de size ulaşamayacaktır. Kısacası hesabınız sanki tamamen silinmiş gibi olacaktır. Fakat istediğiniz zaman tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza girmeniz halinde dondurma işlemi sona erecektir. Bu işlemin bir bitiş zamanı bulunmadığı için yıllar sonra bile hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesap Kapatma Linki

Cep telefonunuzda yada bilgisayarınızda Chrome gibi herhangi bir tarayıcıda Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki resme tıklayınız.

instagram kapatma
instagram hesap kapatma

Instagram Kalıcı Hesap Kapatma Detaylı Anlatım

Instagram Hesap Silme işlemi ise Instagram platformunu tamamen bırakmak isteyen kişiler içindir. Instagram Hesap Silme işlemi ile hesabınızı kalıcı bir şekilde platform üzerinden silmiş olursunuz. Bu işlemi yapmadan önce platform üzerinde bulunan değerli verilerinizi yedeklemeyi unutmamanız gelecekte pişman olmamanız açısından oldukça önemlidir. Aşağıdaki adımları uygulayarak hesap silme işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızdan veya başka bir cihazın tarayıcısından Instagram sitesine hesabınızla giriş yapın.
 • Daha sonra Instagram Hesap Silme linkine tıklayın.
 • Açılan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin.
 • Genişleyen ekranda bulunan boşluğa şifrenizi girin ve “Sil” butonuna tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız 28 günlüğüne dondurulacaktır. Bu süre zarfında vazgeçmeniz halinde hesap kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapabilir ve işlemi iptal edebilirsiniz. Fakat 28 gün içerisinde tekrar hesabınıza girmeye çalışmazsanız geri döndürülemez bir şekilde hesabınız silinecektir. Bu andan itibaren isteseniz bile artık hesabınızı geri getiremezsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde Instagram Hesap Silme ile Instagram Geçici Dondurma işlemlerini anlamış ve uygulamayı başarabilmişsinizdir. Bu içeriğimizin yanında Instagram Destek – Mail Adresi ve Mail Atma başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu