Kapat
Reklam Alanı
İnternet 185 views 3

2018 Yılında Çıkacak Akıllı Telefonlar

2018 Yılında Çıkacak Akıllı Telefonlar

 Teknolojiyi yakından takip eden insanlar için 2018 yılında çıkacak akıllı telefonlar büyük bir merak konusu. Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji kuşkusuz en büyük adımlarını mobil alanında atıyor. Her yıl bambaşka yenilikler tanıştığımız bu alanda 2018 yılı da birçok yenilik ile geçecek. Aslında bu konu ile ilgili olarak firmaların yaptığı resmi bir açıklama olmasa da alınan duyumlar bizi ilginç yeniliklerin beklediğini gösteriyor. Özellikle beklenen değişiklikler arasında yapay zekanın yeni çıkacak telefonlara herhangi bir şekilde etkisi olup olmayacağı konusu. Birçok firma ilerici adımlar atsa da hayatımızı nasıl etkileyeceği sorusuna net bir cevap vermek şu anda mümkün değil. 2018 yılınca çıkacak akıllı telefonlar kamera açısından da birçok yeniliği içerisinde barındırıyor.

Iphone

Apple son olarak çıkardığı Iphone X ile kendi tasarımında çok önemli bir değişime gitmişti. Yeni yılda bu değişikliği koruyacağı ancak Iphone XI gibi bir model çıkarıp plus özellikler ekleyerek klasik normal ve plus şeklinde piyasaya sunduğu ikili tarzı devam ettireceği konuşuluyor uzmanlar arasında.

Samsung

Galaxy serisini devam ettiren Samsung’un yeni yılda çıkaracağı telefon Galaxy S9. Bununla birlikte Note 9’da 2018 yılında piyasaya çıkacak. 2018 yılında çıkacak akıllı telefonlar konusunda en büyük atılımların beklendiği Samsung tarz olarak da yeniliklere gidiyor. Çıkardığı telefonların normal sürümü ve plus sürümü arasındaki farkı da arttıran Samsung 2018 yılında çıkacak telefonları olan S9 ve S9 Plus arasında eskiye göre daha fazla fark olacağını açıkladı. En büyük değişiklik ise kuşkusuz S9 modellerinde yapay zekâ teknolojilerinin kullanılması olacak.

Huawei

 Mate serisi ile önemli bir başarı elde eden Huawei markası, 2017 yılınca çıkardığı P10 telefonundan sonra 2018 yılında P20 telefonunu piyasaya sürecek. Özellikle fotoğraf konusunda en başarılı modeller arasında sayılan P10’dan sonra P20 de fotoğraf ve genel olarak kamera konusunda aynı iddiayı devam ettirecek gibi duruyor.

Bunların dışında LG 2018 yılında G7 serisini çıkarmayı hedefliyor. Sonuç olarak 2018 yılında çıkacak akıllı telefonlar yapay zekâ ve çoklu kameralar konularının üzerinde durmuş büyük oranda ekran kullanımlı telefonlar olacak.

Teknozum Ailesi

“2018 Yılında Çıkacak Akıllı Telefonlar” üzerine 3 yorum

 1. Eren Güngör dedi ki:

  Artık teknolojiye yetişemez olduk cihaza daha alışmadan yeni bir cihaz piyasaya sürülüyor. Samsung her zaman ki gibi piyasaya bayağı iddialı olarak gireceğini düşünüyorum

 2. Hakan Söylemez dedi ki:

  Bence 2018 akıllı telefon markalarından Xiaomi Oppo gibi çinli markaların yılı olacak. Çünkü onlar da artık Samsung Huawei gibi markalara yetiştiler telefon konusunda. Üstelik isimlerini duyurmak maksadıyla fiyat performansı çok iyi yapıyorlar. Böyle devam ederlerse dünyada artık Samsung gibi markalar değil Xiaomi gibi markalar kullanılacak.

 3. Uğur dedi ki:

  iPhone geçtiğimiz son 2-3 yılda bu Plus modeline çok fazla değer vermeye başladı. Neredeyse eski çıkartmış oldukları iPhone 4 – iPhone 4S – iPhone 5 – iPhone 5S – iPhone 5 SE gibi modellerin bile Plus modellerini çıkartacağından korkuyorum.
  Aslında firma açısından Plus modellerini çıkarma amaçları gelirlerini arttırmak. Çünkü günümüzde bir çok insan gösterişi seviyor ve böylelikle hep dertleri “büyük bir telefonum olsun” olduğu için herkes büyük telefonlara yöneliyor. Bu durumda Apple’nın Plus modelleride bu tarz gösterişi seven insanlar tarafından çokça tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.