Blog

2022 MEB FATİH İNTERNET ŞİFRESİ GÜNCEL

2022 FATİH (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) internet şifresi; içerisinde rakamların, büyük küçük harflerin ve simgelerin bulunduğu 20 haneli bir şifredir. Fatih İnternet Şifresi MEB’e bağlı ve FATİH ağının olduğu tüm okullarda cep telefonu yada tablet ile bağlanmak için gerekli bir şifredir.

Bu şifreyi eksiksiz ve hatasız bir şekilde cep telefonu yada tabletin ilgili alana girmek için en kolay yolu ise kopyala ve yapıştır yapmaktır. Ayrıca güncel psiphon pro ayarları konusu da ilginizi çekebilir.

MEB Fatih İnternet Şifresi Kopyala !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Fatih wifi internet şifresi: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Akıllı tahta ve tabletlerin yanı sıra Fatih internet ağı da devlet okullarında hizmete sunulmuştur. Okullarda kurulu olan akıllı tahtalara kablolu olarak bağlanan Fatih internet aynı zamanda kablosuz olarak da tabletlere dağılım yapılmaktadır.

Fatih Wifi ağı tabletlere otomatik olarak bağlanmakta iken, cep telefonları, yada kişisel tabletlerin Fatih Wifi ağına bağlanması için Fatih internet şifresi ve küçük bir ayarlama gerekmektedir. Bu yazımızda sizlerle en son güncel olan Fatih İnternet Şifresi ve yapılması gereken küçük ayarlamadan bahsedeceğiz. 

Fatih İnternet Ağına Nasıl Bağlanılır

Fatih ağına bağlanmak için sadece internet şifresi yetmemektedir. Fatih ağına bağlanmak için android cihazınıza (Cep telefonu, tablet gibi) küçük bir ayar yapmanız gerekmektedir.

1. Sertifika yüklemek: Öncelikle http://sertifika.meb.gov.tr/ adresinden cep telefonu yada tabletinize gerekli sertifikayı indirmelisiniz.

2. Sertifika ayarları: Sertifikayı indirdikten sonra ise, cihazınızın Dosya Yöneticisi bölümünden indirdiğiniz meb sertifikasına tıklayın. Karşınıza yükleme ekranı geldikten sonra ise;

Fatih İnternet Şifresi
fatih internet şifresi

SERTİFİKA ADI: MEB_SERTIFIKASI

ŞUNUN İÇİN KULLANILMIŞ: VPN VE UYGULAMALAR

seçilmelidir. Ardından Tamam seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Artık Fatih internete bağlanabilirsiniz. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Ağ kullanılamıyor hatası görülebilir. Ama herhangi bir tarayıcıdan internete girmeyi denediğiniz zaman, hiç bir sorun olmadığını ve internete bağlandığınızı göreceksiniz. Tüm şifreler çalışmaktadır.

Fatih İnternete Bağlanamıyorum Hatası ve Çözüm Yolları

1. Fatih şifresini yazarken tüm noktalama işaretleri ve büyük küçük harflere dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sizlere sunduğumuz fatih şifreleri doğru çalışmayacak ve internete bağlanamayacaksınız.

2. Cep telefonunuzda yada tabletinizde çalışan bir VPN uygulaması var ise, , uygulamayı durdurup tekrar deneyiniz.

3. Sertifikayı doğru bir şekilde yüklediğinizden emin olunuz. Şayet bir yanlışlık yapmış iseniz indirdiğiniz sertifikayı silip yükleme işlemini tekrar yapınız.

Fatih Ağı DNS Problemi

Bazı durumlarda tüm işlemleri yapsanız dahi internete bağlandıktan sonra internet yok uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarının kısa bir süre içerisinde geçmesi gerekmektedir ancak geçmezse uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Sertifikayı indirip çoktan etkinleştirdiyseniz ağın DNS ayarları ile oynayabilirsiniz. Fatih ağına basılı tutun ve gelen ekranda DNS’i elle ayarlamanız gerektiğini seçin. Buraya aşağıdaki DNS adreslerini yazarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

 • 175.37.138
 • 175.39.39
 • 175.37.137

Bu DNS adreslerini girmeniz halinde internet kullanabilir bir hale gelecektir. Bundan sonra yaşayacağınız problemler tamamen okul ve yönetim ile ilgilidir.

Umarız içeriğimiz sayesinde bir Fatih ağına ücretsiz bir şekilde bağlanabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece EBA derslerinize bedava internet ile girebilir ve kendi internetinizi kullanmak zorunda kalmazsınız.

Fatih İnternet Kullanarak Instagram’a, YouTube’a Girmek [Programsız]

Bir çok web sitesinde Facebook, instagram, twtter, YouTube gibi sosyal medya sitelerine fatih internet ile girmek için VPN uygulamalarından bahsedilmektedir. Ama bu VPN uygulamaları ve önerilen ayarlar ya çalışmamakta yada kısa bir süre içerisinde tüm ayarlar işlevsiz hale gelmektedir.

Ama artık herhangi bir VPN yada program kullanmadan fatih internet kullanarak sosyal medya uygulamalarına girebilirsiniz.

 • İlk önce kendi mobil internetinizden girmek istediğiniz sosyal medya uygulamasını yada web sitesini açıyorsunuz.
 • Daha sonra mobil internetiniz açık halde iken wifi açıp fatih ağına bağlanıyorsunuz.
 • Fatih ağına bağlandığınızdan emin olduktan sonra ise mobil interneti kapatıyorsunuz.

Hepsi bu kadar. Programsız ve herhangi bir ayarlamaya gerek kalmadan fatih internet kullanarak istediğiniz sosyal medya yada web sitelerini gezebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Fatih şifresi var ama vpn ayarları nasıl yapılır, bilgi bulamadım.yardimci olabilir misiniz

 2. 1. Sifreyi giriyorum deniyorum ama olmuyor ya… Fatih sifresi değişti mi bilen var mi

  1. Fatih şifresinin işinize yaramasına sevindik değerli ziyaretçimiz, en son meb fatih şifresini sitemizde bulabilirsiniz.

 3. Şifre için teşekkürler, ayrıca sertifika bilgisi için de teşekkür ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu