Kapat
Sponsor Reklamlar
4D Kuantum Şifreleme
İnceleme 158 views 0

4D Kuantum Şifreleme Sistemi Geliyor

4D Kuantum Şifreleme

Dünya üzerinde ilk kez test edilen 4D kuantum şifrelemesi, testlerden başarıyla çıktı. Günümüzde dijital dünyanın bu kadar gelişmesi ve bilgiye ulaşmanın bu kadar basit olduğu zamanda, şifreleme sistemleri bilgilerin korunması anlamında büyük önem taşıyor. Bu anlamda günümüzde kullanılan gelişmiş uçtan uca şifreleme teknikleri de bir anlamda yetersiz kalmaya başladı. Bunun üzerine mühendisler yeni şifreleme sistemleri üzerinde çalışarak 4d kuantum şifrelemesini ilk defa test etti.

4D Kuantum Şifreleme

Mesajlaşma sistemlerinde kullanılacak olan 4d kuantum şifrelemesi sayesinde, kullanıcıların bilgilerinin kötü amaçlı saldırganlardan korunması bekleniyor. Bu bağlamda yapılan 4d kuantum testlerinin başarıya ulaşmasından sonra, diğer etmenler sinyaller ve hava türbülansı da ayrıca test edildi.

4d kuantum şifreleme testinde, Ottowa Üniversitesi araştırmacıları iki bina arasında kuantum şifreleme sisteminde bir mesaj gönderdiler. Güvenlik anlamında oldukça önemli bir gelişme olan kuantum teknolojisi ile bllgiler ikili bir şekilde kodlanıyor. Bu şifreleme sisteminde her foton 1 veya 0 bit gibi bir değere sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.