Kapat
5G Destekli Akıllı Telefonlar Geliyor
Gündem 244 views 0

5G Destekli Akıllı Telefonlar Geliyor

ZTE, 2018 yılının sonlarına ve 2019 yılının başlarına doğru akıllı telefonlarda değişiklik olacağının sinyalini verdi. ZTE’nin haberine göre 5G destekli akıllı telefonlar bu tarihler aralığında piyasaya sürülecek.

Ayrıntılı Bilgi Verilmedi

ZTE yeni dönem akıllı telefonlar ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında çok fazla detaya girmedi. Ancak 2018 yılının sonlarına 2019 yılının da başlarına doğru 5G uyumlu akıllı telefonları piyasaya süreceğini beyan etti. Bu konudaki çalışması ile oldukça şaşırtan ZTE, 5G uyumlu ilk akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Elbette bu telefonların kullanılabilmesi için operatörlerin 5G uyumlu kart devrine de geçmesi gerekiyor. Kısa süre içinde önde gelen operatörlerin 5G uyumlu sim kart çalışmalarına başlayacağı düşünülüyor.5G Destekli Akıllı Telefonlar Geliyor


Hedef 2021

ZTE’nin Amerika’daki CEO’su Lixin Cheng, Bloomberg’e TV kanalına konuştu. Cheng verdiği röportajda cihazların 2019 yılının başlarına doğru tanıtılacağını ifade etti. Tanıtılacak bu cihazda 5G teknolojisinin ve yonga setlerinin kullanılabileceğinin altını çizdi. Lixin Cheng aynı zamanda Amerika’daki T Mobile firmasının bir açıklamasına da değindi. T Mobile operatörünün 2020 yılına kadar 5G uyumlu akıllı cihazları destekleyeceğini söylediğini ifade eden Cheng, eğer böyle bir aksiyon alınır ise 2021 yılının tam bir 5G yılı olacağını sözlerine ekledi.

Huawei ve ZTE Kullanmak Tasarı İle Yasaklandı

Amerika’da tüm bu gelişim süreçlerinin yanında ilginç bir gelişme yaşandı. ABD hükümet çalışanlarının ZTE VE Huawei telefonları kullanmalarını bir tasarı ile yasakladı. Çinli telefon üreticilerine zor zamanlar yaşatabileceği tahmin edilen bu adımın ne için atıldığı bilinmiyor. Ancak 5G teknolojisine hazırlanan tek markanın ZTE olmadığı biliniyor. Samsung’un da bu konuda çalışmaları olduğunu hatta verizon ile 5g internet dağıtmak amacı ile Kaliforniye’da ortaklık kurdu.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.