Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Adblock Nedir? Nasıl Kullanılır?
İnternet 226 views 0

Adblock Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunların başında internette dolaşırken reklam ve istenmeyen sekmelere maruz kalmaktır. Sizin yaptığınız aramalara bağlı olarak da ortaya çıkabilen ya da girdiğiniz sitenin para karşılığında yaptığı bir işlem de olabilen bu durum can sıkıcı bir hal alabilir. Yanınızda bulunan birisi bu reklamlar ile karşılaştığında farklı detaylar düşünebilirken diğer taraftan da aramak istediğiniz sayfa veya konuya ulaşmak daha fazla zamana neden olabilir. Bunu yaşayanlar için bilinmesi gereken ise Adblock nedir? nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı olmalıdır.

Adblock Nedir?

Reklamların engellenmesi hatta güvenli olmayan sayfaların açılmaması için yapılacak bir kaç çözüm vardır. Bu çözümlerden bir tanesi de Adblock yardımıyla sitenin reklamlara kapatılmasıdır. Adblock açılan sitenin sunduğu ve sizi rahatsız edebilecek tüm reklamları bir filtre sayesinde tamamen engelleyen ve sizin görmenizi imkansız hale getiren bir programdır. Böylelikle bu programı kaldırmadığınız süre içinde kesinlikle herhangi bir reklamın sizi rahatsız etmesi söz konusu olamaz.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Adlock kullanmak için yapmanız gereken sadece kullandığınız ve güvenilir olduğunu bildiğiniz bir site üzerinden programı ücretsiz olarak indirmektir. Kısa ve basit bir kurulum sürecinden sonra artık bilgisayarınız adblock ile reklamların istilasından kurtulacaktır. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı açıp kapatmayı unutmayınız. Reklamların bazıları için sizden onay alınması durumu da söz konusu olacaktır. İnternet tarayıcınızın sol üst köşesinde ABP gibi bir işaretle bunu anlamanız kolaylaşır. Site içerisinde reklamların kapatıldığını anlayabilirsiniz.Adblock Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hangi Reklamlar Engellenir?

İnternet tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan işarete tıkladığınızda konuyla alakalı detaylara ulaşma şansınız olur. Bulunduğunuz sitede hangi reklamların engellendiği veya engellenen reklamların sayısının ne olduğu bile program tarafından size verilecek bilgilerdir. Buradan istemediğiniz zamanlarda sağ tıklayarak açılan sayfadan aktif edilmesini istemediğiniz site olarak işaretleyebilirsiniz. Bu durumda bu site için adblock programı reklamları engelleme işlemini gerçekleştirmeyecektir. İşinize yarayacak ve merak ettiğiniz detaylar ise kolaylıkla program içinde bulunabilir. Türkçe dili olan bir program işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Reklamlar Zararlı Mıdır?

Film izlemek veya herhangi bir sitede takılmak için girdiğinizde açılan sayfalar reklamlar işinizi zora sokabilir. Her tıkladığınız yerde reklam açılması veya videodan önce izlemek durumunda kaldığınız reklamlar bazen sizin arama geçmişinizle alakalı bile olabilir. Çünkü reklam odaklı bazı takipçiler hangi aramaları yaptığınıza bakarak buna uygun ve dikkatinizi çekecek reklamlar sunarlar. Bunların bazıları sahte bile olabilir. Bunun için iletilen sayfanın güvenli olduğundan emin olmadan kesinlikle bağlantıya devam etmemelisiniz. Aksi durumda bilgisayarınız istemeden güvenli olmayan yerlere gidebilir ve bu da güvenlik açığına neden olur. Ek olarak sürekli virüs tarayıcınızı da aktif tutmak gerekebilir. Reklamların tamamına güvenilir olmayan gözüyle bakmak da yanlış olmasına karşılık yine de tedbir almak önerilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.