BlogWindows

Alfa İşareti α Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Alfa İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır Klavye fonksiyon tuşlarından hızlı şekilde çıkarabileceğiniz alfa (α ) işaretini farklı kısa yol fonksiyon tuşları sayesinde de kullanabilirsiniz. Simge işaretini farklı sosyal medya ortamlarında, paylaşım yazılarında ve emoji olarak birçok farklı alanda kullanabilirsiniz.

Alfa işaretinin diğer simge sembolleri gibi alt fonksiyon tuşu ile kullanılabilen özelliği yoktur. Alfa simgesini tabloda veya farklı yerlerden kopyalayarak yazı içinde kullanabilirsiniz.

Karakter Eşlem Tablosunda Alfa (α) Sembolü (Alfa İşareti α Nasıl Yapılır?)

Alfa sembolüne hızlı şekilde ulaşmak ve istediğiniz yerde kullanmak için verilecek olan sıralamayı takip etmeniz gerekir. Bu sıralama: “Başlat Menüsü> Arama> Karakter Eşlem” takip edildiğinde birbirinden farklı olan alfa sembolüne ait diğer şekilleri de bulabilirsiniz. Karakter tablosunda yer alan farklı alfa yazım sembolleri ile birçok alanda şekilli metin yazıları ve fon başlıkları yazabilirsiniz. Bu sayede metin içeriğinin görüntüsü ve okunuşu açısından kolaylık sağlamış olursunuz.

Klavyeden Alfa İşareti Yapmanın En Kolay Yolu & Alfa İşareti Kılavye Kısa Yolu Nedir?

Alfa işareti bilgisayarda nasıl yapılır veya alfa sembolünü kısa yoldan nasıl bulup devamlı olarak kullanabilirim diyenler için sıralamayı takip etmeleri önerilir. Sembolün devamlı kullanılması için simgelere eklemeler yapmak gerekiyor. Bunun için ikinci yol: “Başlat> Çalıştır” menüsünün ardından açılan pencereye “charmap” yazarak enter tuşuna basınız. Aynı anda açılan pencerede yazı tipi ve karakter eşlem tablosunu görebilirsiniz. Buradan aradığınız alfa sembolün rahatlıkla kopyalayıp çekebilirsiniz. Alfa işaretini kullandığınız sosyal medya hesaplarınızda, web sitelerinde, yorum alanlarında, oyun nicklerinde ve rumuz sembollerinde, forum başlıklarında veya günlük yazışma harflerinde devamlı olarak kullanabilirsiniz.

“03B1” Kodu ile Alfa Sembolü Yukarıda bahsedilen iki yoldan birini kullanabilirsiniz. İki yolun ortak özelliği; ortaya çıkacak olan karakter eşlem tablosudur. Seçtiğiniz alfa sembolünün ardından gelişmiş görünüm kutusunun işaretlenmesi beklenir. İkinci kısım olarak Unicode’ye giderek 03B1 kodunu yazarak alfa işaretinin diğer farklı yazım şekillerini de bulabilirsiniz. Bu işlemin ardından üçüncü kısım için alfa işareti üzerine gelerek iki kere tıklayınız. Bu işlem sırasında sembolü hem kopyalayıp hem de seçmiş olursunuz. Kopyalanmış ve seçilmiş alfa sembolünü kullanmak istediğiniz sayfaya yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Yuvarlak içinde R işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu