Reklam Alanı
BitCoin 111 views 0

Altcoin Alıp Satmak İçin Kullanılan Siteler

Altcoin Alıp Satmak İçin Kullanılan Siteler

Bitcoin alım satımı yapan insanlar için altcoin borsaları da kısa süre içerisinde büyük bir önem teşkil etmeye başladı. Altcoin borsası kullanan siteler genellikle işlemlerini BTC cinsinden yapmaktadır. Yani para birimi olarak Dolar, Euro ya da TRY yerine BTC olarak kullanmaktadır. BTC üzerinden alım satım yapılmaktadır.

BTC (Bitcoin) değeri üzerinden işlem yapılan siteler için bir örnek verecek olursak; Altcoinlerden birisi olan Ripple almak isteyen bir kişi eğer BTC’ ye sahip Ripple alımı yapabilmektedir. Yine BTC üzerinden değeri yükseldiğinde alım satım yapabilmektedir. Burada önemli olan hususlardan birisi komisyon değerlerini de göz önünde bulundurmak olacaktır. Altcoin borsasında en önemli şey anlık düşüş ve anlık yükselişlere dikkat etmektir.

Altcoin alımı için kullanılan siteler;

  • Bitfinex (Birçok altcoini bünyesinde barındırıyor)
  • Bitstamp (Litecoin, Ethereum, Ripple)
  • GDAX (Litecoin, Ethereum)
  • BTCC (Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash)
  • Bittrex (Birçok altcoini bünyesinde barındırıyor)
  • Poloniex (Birçok altcoini bünyesinde barındırıyor)
  • Kraken (Birçok altcoini bünyesinde barındırıyor)
  • IO (Ethereum, Dash, Zcash, Bitcoin Cash, Bitcoin)

Yukarıda bulunan sitelerden altcoin için en çok kullanılanlar; Bitfinex, Bittrex, Poloniex ve Kraken’ dir. CEX.IO üzerinden kredi kartı ile coin alımlarınızı gerçekleştirme imkanınıza vardır.

NOT: Yukarıda bulunan tüm siteler artık üyelik doğrulaması adı altında kimlik bilgilerinizi talep etmektedir. Bitcoin alım satımı için kimlik doğrulaması bir şart haline gelmiştir. Bunun nedeni yasal olmayan uyuşturucu ve terör olayları için Bitcoin hesaplarının kullanılmasını engellemektir. Bu yüzden Türkiye ve yabancı sitelerde kimlik bilgilerinizi doğrulamanız istenmektedir. Aksi takdirde ya çok cüzi rakamlarla işlem yaparsınız ya da hiçbir alım satım işlemi yapmanıza izin verilmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.