Kapat
Amazon Hesabı Nasıl Silinir
Hesap Silme 41 views 0

Amazon Hesabı Nasıl Silinir

İnternet üzerinden Türkiye ve tüm Dünyaya hizmet veren Amazon, 1994 yılında Amerika’da kurulmuştur. Peki, Amazon Hesabı Nasıl Silinir ? İşte amazon ile ilgili tüm detaylar:

Amazon Nedir?


Amazon, Amerika’da kurulan ve adından sıkça söz ettiren internet üzerinden müşterilerine hizmet veren bir şirkettir. 1 trilyonluk değeri ile e- ticaret siteleri arasında dev şirket olarak anılmaya başlamış olan Amazon, resmi olarak Türkiye’de de satışlarını gerçekleştirmektedir. Amazon şirketinin web sayfasına ulaşmak isteyen kullanıcılar www.amazon.com.tr uzantısından siteye ulaşabilir. Siteden alışveriş yapabilmek ve sipariş verebilmek için siteye üye olmak gerekir. Siteye üye olunarak birçok kategoriden istenilen ürün sipariş verilebilir.

Amazon Hesap Oluşturma İşlemi

Amazon üzerinden hesap oluşturma işlemi yaklaşık birkaç dakika sürmektedir. Amazon sitesine üye olunduktan sonra sipariş verme işlemleri yapılabilir. Amazon sitesine üye olmak için şu adımları takip edin:

  • Amazon’un web sayfasına girin ve Start Here yazan butona tıklayın.
  • Karşınıza üyelik oluşturmak için doldurulması gereken alanlar gelecektir.
  • Bu noktada doldurulması gereken en önemli kısım e- posta adresidir. E-posta adresinin güncel ve çalışır durumda olması gerekir.
  • Bilgilerin girilmesinin ardından Creat Account butonuna tıklayarak üyeliğinizi başlatabilir, site içerisinden alışveriş yapabilirsiniz.
  • Üye olduktan sonra site içerisine adres bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Amazon Hesap Silme İşlemi

Amazon Hesabı Nasıl Silinir
Amazon Hesabı Nasıl Silinir

Amazon hesabının silinmesi, kabul edilen üyeliğin tamamen iptal olması demektir. Hesap silindiği anda kaydolan tüm verileriniz de veri tabanından silinecektir. Eğer hesap kapatma işlemini yaparsanız aynı zamanda Amazon Prime üyeliğiniz de sona erer. Hesabınızla ilgili işlemlerinizin olduğu esnada hesabınızı kapatırsanız, iade gibi işlemlerden yararlanamazsınız. Hesabınızı kapatmak ve üyeliğinizi sonlandırmak için şu adımları takip edin:

  1. Amazon hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra Select an issue amazon butonuna tıklayın.
  3. Bu adımdan sonra Login and Security seçeneğini seçin ve Close my Account sekmesine tıklayın.
  4. Bu kısımdan sonra doğrulama yapmanız istenecektir. Bu hesabınızın tanımlı olduğu mail adresiniz olabilir.
  5. Buradan Enter addinational informaton seçeneğini seçin. Bu işlemleri sırası ile yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.