OyunBilgi

Among Us Disconnected From Server Problemi Nasıl Düzeltilir? 2021

Among Us Disconnected From Server problemi genellikle tüm oyuncuların karşılaştığı bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuna girerken karşılaşılan bu sorun yüzünden, oyun deneyimi kötü bir şekilde etkileniyor. Fakat bu sorunun üstesinden gelebilmek ve çözüm yöntemlerini uygulayabilmek oldukça kolaydır. Yani, eğer sizler de bu sorun ile karşılaşıyorsanız endişe etmenize gerek yok. İçeriğimizi inceleyerek birkaç dakika içerisinde Among Us Disconnected From Server problemini çözebilirsiniz.

Among Us Disconnected From Server Problemi

Among Us Disconnected From Server problemi, genellikle bağlı olduğunuz sunucularda veya internetinizde bir problem meydana geldiğinde ortaya çıkmaktadır. Genellikle bir oyundan çıktıktan sonra veya ilk defa oyuna girdiğinizde karşılaşırsınız. Bu sorun neredeyse tüm oyunların başına gelmekte olup, kısa bir çözüm süreci sayesinde tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Aşağıda bahsedeceğimiz çözüm yöntemlerini teker teker uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Among Us Disconnected From Server Problemi
Among Us Disconnected From Server Problemi

Oyunu Yeniden Başlatın

Bazı durumlarda Among Us oyunu bu hatayı verebilmekte ve sorun kısa süre içerisinde çözülmektedir. Bunun için ilk olarak oyununuzu kapatıp açmayı deneyin. Ancak bu noktada oyununuzun kapandığından emin olun. İşleri daha sağlama almak isterseniz Steam uygulamasını da kapatıp açabilirsiniz. Genellikle bu işlem sonrasında sorun tamamen çözülmüş olur. Fakat çözülmediyse diğer çözüm yöntemlerini incelemenizde fayda var.

Bağlı Olduğunuz Sunucuyu Değiştirin

Among Us oyun geliştiricileri, oyuncuların bu hata hakkında ne kadar fazla şikâyet ettiğini görmüş olacak ki, bu konu hakkında açıklama yaptılar. Yaptıkları açıklamada Among Us Disconnected From Server hatası alan kullanıcıların, sunucu değiştirmeleri gerektiği belirtiliyor. Oyuncular bunu uyguladıklarında sorunun çözüldüğünü bildiren birçok paylaşım yaptılar. Sizler de bu sorunla karşılaşıyorsanız, oyun içerisinden aşağıdaki adımları izleyerek sunucu değiştirebilirsiniz.

  • Steam hesabınız üzerinden Among Us oyununu açın.
  • Ana ekrandaki menüden “Online” butonuna tıklayın.
  • Açılacak olan sayfada sağ altta yer alan “Dünya” simgesine tıklayın.
  • Mevcut sunucu yerine diğer sunucuyu seçin.

Böylece sunucunuz değiştirilmiş olacak ve aldığınız hata yüksek ihtimalle çözülecektir. Oyuncuların neredeyse hepsi bu yöntem sayesinde sorunun üstesinden gelmişlerdir. Fakat sunucu değiştirmeniz, eğer internet hızınız iyi değilse oyun içi lag sorunları yaşamanıza sebep olabilir.

Among Us - Bağlı Olduğunuz Sunucuyu Değiştirin
Among Us – Bağlı Olduğunuz Sunucuyu Değiştirin

İnternetinizi Yeniden Başlatın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işinize yaramıyorsa kendi internet bağlantınızda sorun olabilir. Aşırı yüklenen ve çok fazla veri gönderen bir internet ağında bulunuyorsanız, ilk olarak internetinizi değiştirerek sorunun çözülüp çözülmediğini deneyin. Eğer interneti değiştirdiğinizde sorun çözülüyorsa, modeminizi resetleyebilirsiniz. Böylece problemin üstesinden gelmiş olursunuz. Fakat diğer internet bağlantılarıyla oyuna girebilirken, resetlemiş olmanıza rağmen kendi internetiniz üzerinden halen bağlanamıyorsanız hizmet sağlayıcınızı aramanız gerekebilir.

Steam ve Among Us Güncellemelerini Kontrol Edin

Hiçbir çözüm yöntemi işinize yaramıyorsa Steam ve Among Us oyununun güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Bazı zamanlarda tam da oyun anında bu uygulamalara güncelleme gelebilir ve daha sonrasında giriş yapmanız engellenebilir. Bunun için ilk olarak oyunu, daha sonra Steam uygulamasını kapatın. Steam uygulamasını açtığınızda herhangi bir güncelleme mevcutsa otomatik olarak atacaktır. Among Us oyununda güncelleme gözükmüyorsa, Steam kütüphanesi içerisinden oyun dosyalarını doğrulamanız sorunu tamamen çözecektir.

Bahsettiğimiz tüm çözüm yöntemlerini uyguladıysanız yüksek ihtimalle sorununuz çözülmüş demektir. Fakat sorununuzun çözülmüş olduğu bir daha bununla karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor. Eğer bir daha Among Us Disconnected From Server problemi ile karşı karşıya kalırsanız, tekrar aynı çözüm yöntemlerini uygulayarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Benzer bir içerik olan Steam İçerik Sunucuların Ulaşılamıyor (Kesin Çözüm) başlıklı yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu