Oyun

Among Us Sabotaj Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda popüler hale gelen Among Us (Türkçesi aramızda demektir) oyunu oldukça geniş kitleler tarafından oynanmaya başladı. Bir grup içinde yer alan oyuncuların bazılarının takım üyesi yani crewmate, bazılarının ise sahtekar olduğu yani takım üyelerine engel olmaya çalıştığı bu oyunda pek çok farklı görev yapmak mümkün.

Crewmate olanlar farklı alanlarda kablo bağlama, dosya aktarma, çöp temizleme, benzin doldurma gibi görevler yapabilirken impostor olanların ise crewmateleri öldürmesi ve sabotaj yapması mümkün. Peki, Among Us sabotaj nasıl yapılır?

Ayrıca bakınızz: Among us SUS ne demek?

Sabotaj Nasıl Yapılır?

Among Us sabotaj nasıl yapılır?” diye merak edenlerin dikkat etmesi gereken birkaç önemli detay mevcuttur. Bu detaylar doğrultusunda kolaylıkla sabotaj yapmak mümkündür.

Bu incelikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle sabotaj yapmak için impostor olmak gerekir. Bu özelliği yalnızca impostor olanlar kullanabilir.
  • Impostor olunduğu zaman ekranın sağ altında “sabotage” yazısı görülecektir.
  • Sabotage” eklentisine tıklanır ve sabotage yapılmak istenen bölge seçilir. Bu sayede seçilen bölge de bir sabotaj başlar.
among us sabotaj nasil yapilir 2
among us sabotaj nasıl yapılır

Bu noktada bilinmesi gereken en önemli detay, farklı alanlarda sabotaj uygulanırken nereye sabotaj yapılması gerektiğidir. Oyunda öldürmek istediğiniz kişilerin konumuna göre sabotaj yapılacak olan alanı belirlemek mümkündür. Sabotaj yapılacak olan alanların belirlenmesi konusunda diğer impostorlardan da destek almak gerekebilir. Ayrıca impostorlar kameralardan ve güvenlikten kimin hangi alanda olduğunu kontrol edebilir ve bu sayede de sabotaj başlatması daha kolay hale gelir.

Hangi Alanlarda Sabotaj Yapılır?

Impostorların gemide sabotaj yapması, her alanda farklı bir etkiye neden olabilir. Peki, hangi alanda yapılan sabotaj neye yarar?

Oksijeni sabote etmek: Geminin oksijen seviyesinin zamanla azalması anlamına gelir. Eğer crewmateler oksijendeki problemi çözmezlerse oksijen seviyesi azaldığı için ölürler ve impostorlar kazanır.

Reaktörü sabote etmek: Geminin motorunun erimeye başlamasına neden olur. Reaktöre müdahale etmeyen ya da geç müdahale eden takım üyeleri ölür ve bu şekilde de impostorlar kazanır.

İletişimi sabote etmek: Takım üyelerinin temel görevlerini görememelerine ve görevlerini yapamamalarına neden olur. Bu nedenle de aslında impostorların etkisiz hale getirmesi gecikir. Bunun yanı sıra iletişimin sabote edilmesi; güvenlik kamerası, admin haritası gibi pek çok eklentinin de etkisiz hale gelmesine neden olur. Bu nedenle de impostorlar sabotaj sırasında istedikleri takım üyelerini arkalarında hiçbir iz bırakmadan ustalıkla öldürebilirler.

Elektriği sabote etmek: Gemideki bütün ışıkların sönmesine neden olur. Bu yaşandığı zaman yalnızca impostorlar etraflarını görebilirler. Takım üyeleri ise yalnızca kendi bulundukları kısıtlı bir alanı görebilirler.

Kapıları sabote etmek: Odada bulunan oyuncuların 10 saniye süreyle dışarı çıkmalarını engeller ve ayrıca odaya da 10 saniye boyunca girmek imkansız hale gelir. Bu sayede de impostorların takım üyelerini rahatça öldürmesi mümkün hale gelir. Bu şekilde “Among Us sabotaj nasıl yapılır?” diye merak edenlerin ayrıca hangi alanlarda neden sabotaj yapabileceklerini de bilmesi önemlidir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu