Oyun

Among Us Sus Ne Demek?

Among us sus bu oyunu oynayanların dikkatini çeken ilk ifadelerdendir. Son günlerde oldukça popüler olan 2018 yapımı Among Us oyunu piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra bilinir hale geldi. Oyuncuların oyun oynarken videolarını çekip sosyal platformlarda paylaşması bu bilinirlikte etkili oldu.

Kullanıcılar oyunu uzun süre oynamayı bırakamadıklarını ve oyunu oldukça sevdiklerini belirtiyor. Özellikle Among Us oyun içerisinde geçen Sus ifadesi de oyuncular tarafından merak edilmektedir. Sus anlamına geçmeden önce herkeste bağımlılık yapan bu oyun nedir, nasıl oynanır?

Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us, 4-10 kişi arasında oynayabileceğiniz çok oyunculu bir oyundur. Oyun otomatik olarak iki farklı gruba sizi ayırır. Oyuncu sayısına göre değişkenlik göstermek üzere 1-3 kişi sahtekar, geriye kalan oyuncular ise mürettebat olarak oyun tarafından atanır.

Oyunda 3 farklı harita ve çeşitli görevler vardır. Uzay mekiği, bir bina ve bir gezegendeki uzat üstü haritalarından birinde oynayabilirsiniz. Oyun mürettebata görev olarak bu mekanlarda ortaya çıkan sorunları takım arkadaşlarınızla yani mürettebat arkadaşlarınızla onarmanızı ister.

Bu sorunlar bir gaz kaçağını kapatmak, kopmuş olan önemli kabloları birleştirmek gibi görevlerdir. Mürettebat arkadaşları bu sorunları çözmeye çalışırken aynı zamanda sahtekarları bulmaya çalışırlar. Çünkü oyunda kim sahtekar bilinmemekte ve oyun sahtekarlara da farklı görevler vermektedir. Bu görevler mürettebatı öldürmek, haritada yer alan sistemlere zarar vermek gibi görevlerdir.

Among us sabotaj nasıl yapılır konulu makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

among us sus

Among Us Sus Ne Demek?

Oyun dünya çapında oynanan ve yüksek oyuncu sayısı olan bir oyun olduğu için oyun içinde hileli oyuncular olabiliyor. Oyuncular arasında popüler bir terim haline gelen among us sus hileli olduğu düşünülen oyuncuların oyun içinde şikayet edilmesidir.

Sus aslında suspect kelimesinin kısaltmasıdır. Kelimenin Türkçe karşılığı ise şüpheli demek. Oyuncular başka bir kullanıcının oyun içinde ekstra güçlü olması, kolayca ölmemesi gibi durumlarda ondan şüphelenebilir ve bu durumu oyunun yapım şirketine bildirebilir.

Oyunlarda bu tip kullanıcılar ek yazılımlar kullanarak, hile yapmak ile ilgili uygulamalar indirerek yer alabiliyor. Bu durum oyunu severek oynayan oyuncuları oyundan uzaklaştırıyor ve aynı zamanda kızdırıyor. Günümüzde popüler olan neredeyse her oyunda böyle hileli oyuncular olabiliyor. Buna karşılık yapım şirketleri oyuncuların bildirimde bulunabilmesi için bir buton bulunduruyor ve oyuncu gerçekten hileli ise oyuna erişimi engelleniyor.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu