Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Android Bellek Dolu Hatası
Android 514 views 0

Android Bellek Dolu Hatası [Kesin Çözüm]

Android Bellek Dolu Hatası

Android telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Telefonlarımızla en güzel anlarımızın fotoğrafını çekiyor, videoya kayıt ediyor, en acil ve gerekli bilgilerimizi artık hemen elimizin altında bulunan telefonumuzda taşıyoruz. Bu kadar çok bilginin telefonumuzda olması zaman içerisinde bellek dolu hatası vermeye başlamaktadır. Android Bellek Dolu Hatası ve kesin çözümü için yaptığımız küçük araştırmayı sizler için paylaşıyoruz.

CCleaner İle Temizlik Yapmak

Android Bellek Dolu Hatası

Android telefonlarda bellek dolu hatası alınmasının bir çok nedeni vardır. Fotoğraflarınız, videolarınız, dokümanlarınız, oyunlar, uygulamalar, internette gezinirken biriken çerezler ve benzeri durumlar bu  hatanın çıkmasına neden olabilir. Hatanın giderilmesi için yapacağınız ilk şey telefonunuza CCleaner indirmektir. Şimdi şöyle düşünüyor olabilirsiniz, bellek dolu nasıl indireceğiz. Kısa süreliğine başka bir uygulamayı kaldırmanızı tavsiye ediyoruz, sonra tekrar yükleyebilirsiniz. CCleaner ile temizleme işlemi yaptıktan sonra, telefonunuzda hatırı sayılır bir alanın açıldığını göreceksiniz.

Uygulamaları SD Karta Taşıma

Android Bellek Dolu Hatası

Diğer çözüm yolu ise telefonunuzda bulunan uygulamaları SD Karta taşımaktır. Bunu yaparak telefonunuzda dahada fazla alan kazandığınızı göreceksiniz. Uygulamalarınızı SD Karta taşımak için, telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > Tümü şeklinde geçip yaparsanız telefonunuzda ki yüklü uygulamaları görebileceksiniz. Buradan SD Karta taşımak istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayınız. Bilgiler içerisinde Taşı seçeneğini göreceksiniz, buraya tıklayarak uygulamayı SD karta taşıyabilirsiniz.

Bulut Sunuculara Yedekleme Yapmak

Android Bellek Dolu Hatası

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok sayıda bulut sunucu, yani internet üzerinden yedekleme, bulunmaktadır. Bunlardan bazılar Google Drive, Yandex Drive, Dropbox ve OneDrive gibi uygulamalardır. Telefonunuzda bulunan fotğraflarınızı ve dökümanlarınızı bu sunuculara yükleyerek bir çok alan açabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.