Blog

Android Cep Telefonum Wi-Fi’ye Bağlanmıyor Sorunu [Çözüldü]

Android telefonunuz Wi-Fi’ye bağlanmıyorsa, dünyanın geri kalanından kopmuş hissetme ihtimaliniz yüksektir, özelikle TikTok videolarını izleyememek gibi. Sonuçta, mobil internetiniz çok az kalmış olabilir ve zaten Türkiye’de kotalı şekilde sunulmaktadır ve ayrıca internet kotanızı aşmanız durumunda da çok kabarık bir fatura gelebilir.

Neyse ki, telefonunuz bağlanmıyorsa, sorunu çözmenize yardımcı olacak birkaç farklı yöntem vardır.

İşte bilmeniz gerekenler.

Android telefonunuz Wi-Fi’ye bağlanmazsa ne yapmalısınız?

wifiye baplanmiyor
telefonum wifiye bağlanmıyor

İlk olarak, temel konulara dikkat edelim.

Wi-Fi’nin etkinleştirildiğinden emin olun

Telefonunuzun tüm harici bağlantılarını kesen Uçak Modunda olmadığınızdan emin olun. Bunu yapmak için ana ekranınıza gidin ve ekranın üstünden aşağı kaydırın. Bu, telefonunuzun kontrol merkezini açacaktır.

Burada, uçağa benzeyen simgenin vurgulanmadığından veya “Açık” yazdığından emin olun. Açıksa, Uçak Modu’nu kapatmak için buna dokunun.

Ayrıca telefonunuzun Wi-Fi sensörlerinin açık olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Wi-Fi’nizin açık olduğundan emin olmak için Ayarlar uygulamasını başlatın ve “Bağlantılar”a dokunun. Değilse, açmak için Wi-Fi geçiş düğmesine dokunun.

Ağınıza yeniden bağlanın

Telefonunuz hala bağlantı kurmakta sorun yaşıyorsa, doğru Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştığınızdan ve doğru şifreye sahip olduğunuzdan emin olun. 

Telefonunuz bağlandıysa ancak hiçbir şey yüklenmiyorsa, ağ bağlantınızı yenilemeyi deneyebilirsiniz. Bu Bağlantılar menüsünde, bağlı olduğunuz Wi-Fi’nin adına dokunun ve ardından beliren menüde “Unut”a dokunun.

Ağı unuttuktan sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa, modeminizi yeniden başlatmanız gerekebilir. Bunu genellikle sadece on saniyeliğine fişini çekip tekrar takarak yapabilirsiniz. Yeniden başlaması biraz zaman alacak, ardından sinyalini tekrar yayınlamaya başlayacaktır.

Telefonunuzun ağ ve işletim sistemi ayarlarını sıfırlayın

Her şey başarısız olursa, sorun internetinizle değil telefonunuzla ilgili olabilir.

Telefonunuzu yeniden başlatmak, aksaklıkları giderebilir ve Wi-Fi’ye yeniden bağlanmasına yardımcı olabilir.

Telefonunuz hala bağlanmıyorsa, bazı sıfırlama yapmanın zamanı gelmiştir. Ayarlar uygulamasında “Genel Yönetim”e gidin. Orada, “Sıfırla”ya dokunun.

İlk olarak, ağınızı ve Bluetooth ayarlarınızı temizleyen “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini deneyeceğiz. Telefonunuz yeniden başlatılacak — Wi-Fi’ye tekrar bağlanmayı deneyin.

Bu işe yaramazsa, tüm özel ayarlarınızı ve değiştirdiğiniz zil seslerini silecek olan “Ayarları Sıfırla” seçeneğini deneyin – uygulamalarınız, resimleriniz ve diğer kişisel verileriniz yine de güvende.

Son olarak, “Fabrika Verilerine Sıfırlama”yı deneyebilirsiniz. Bu, telefondaki her şeyi silecek ve daha önce hiç kullanmamışsınız gibi varsayılan fabrika koşullarına geri döndürecektir. Bu, tüm verilerinizi silecektir, bu yüzden burada dikkatli olun.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu