Blog

Android Cihazlarda Google Hesabından Çıkış Nasıl Yapılır?

Android telefonunuzu değiştirmek için veya yeni bir hesap eklemek için önceki hesabınızdan çıkmanız gerekiyor olabilir. Fakat belli noktalardan çıksanız da telefonunuz tamamen Google hesabınızdan çıkmayabilir. Ayrıca dikkatli bir şekilde hesabınızdan çıkış yapmazsanız telefonunuzda bir daha Google Play gibi marketlere erişemeyebilirsiniz. Bu gibi sorunların önüne geçmek için doğru yerde bulunuyorsunuz. Bu yazımızda tam anlamıyla Google hesabından nasıl çıkılır ve ne gibi işlemler yapılması gerekmektedir sorularına cevap vereceğiz.

Google Hesabından Çıkış Yapmadan Önce

Google hesabından çıkmadan önce ekleyeceğiniz yeni hesabı bilmeniz gerekiyor. Telefonunuzda hiçbir hesap kalmazsa telefonunuzdaki uygulamalar çalışmayacaktır. Bu yüzden telefonunuzun bozulduğunu düşünebilirsiniz.

Bunun yanında verilerinizin hepsini yedeklemeniz gerekmektedir. Telefon numaralarından fotoğraflara ve uygulama verilerine kadar birçok bilgi Google hesabınızda tutulmaktadır. Hesabınızı kaldırmanız halinde telefonunuzdaki tüm bu veriler de silinecektir. Bu verileri yedeklemek için SD Kartları ve bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Böylece verilerinizin kaybın önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca hesabınızı başka bir cihazda açtığınızda verileriniz o cihaza da yüklenecektir.

Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Google hesabınızdan çıkış yapmak oldukça kolaydır. Fakat öncelikle hangi uygulamalarda hesabınızın açık olduğunu bilmeniz gerekiyor. Öncelikle Gmail ve Google Chrome gibi uygulamaları sıfırlayabilir ve hesabınızdan çıkılmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında yapacağınız işlem ise tamamen telefonunuzdan çıkmanızı sağlayacak.

  1. Telefonunuzun menüsünden “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
  2. Ayarlar menüsünden “Hesaplar” veya “Kullanıcılar veya Hesaplar” sekmesini bulun ve girin.
  3. Karşınıza telefonda açık olan hesaplar gelecektir. Buradan kaldırmak istediğiniz hesabı seçin.
  4. Açılan sayfada “Bu hesabı kaldır” tuşuna başın.
  5. Telefon tarafından size PIN kodu ve Şifre sorulacaktır.
  6. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra hesabınız kalıcı olarak telefonunuzdan kaldırılmış olacaktır.
google hesabindan cikis nasil yapilir 2
Google hesabından çıkış nasıl yapılır

Kullanıcılar ve Hesaplar sekmesinde “Hesap Ekle” tuşuna basarak yeni bir hesap ekleyebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken internet bağlantınızın olduğuna dikkat edin. Aksi taktirde hiçbir işleminiz gerçekleşmeyecektir.

Yapacağınız bu işlem sonucunda Gmail ve Google Chrome hesaplarından çıkmamış olsanız dahi otomatik olarak hepsi silinecektir. Google Play bilgileriniz, fotoğraflarınız ve dosyalarınız da telefonunuzdan kalıcı olarak kaldırılacaktır. Hesabınıza tekrar giriş yapmanız halinde bazı bilgiler geri gelse de bazılarının gelmemesi de mümkündür. Bu yüzden tüm önemleri almaya dikkat edin.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu