Blog

Android Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Andorid işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarda Google Play Store, Gmail, Google Gazetecilik, Google Play Müzik, Google Kitaplık ve daha birçok uygulamanın kullanılabilmesi için bir google hesabına gerek duyulur. Androdi işletimine sahip olan bütün telefonlarda ve tabletlerde bu sistem böyle işlerken kullanıcıların birçok bilgisi de çalınmaya açık hale gelir. Android google hesabından nasıl çıkış yapılır? Sorusunun cevabı ise bir çıkış noktasının olmamasıdır. Android sistemleri üzerinden yapılan bütün uygulamaların tek bir gmail hesabı üzerinden yürütülüyor olması çıkış yapılması gibi bir seçeneği kullanıcıların hizmetine sunmazken, google hesabının tamamen kapatılması bu uygulamalardan çıkış yapılabilmesi adına bir seçenek olarak görülebilir.

Android Google Hesabını Kapatma

İşletim sisteminin yer aldığı cihazların hemen hepsinde kullanıcıdan bir gmail hesabının istenmesi durumu söz konusudur. Cihazın alındığı zamandan itibaren kullanım aşamasında sürekli olarak bu hesaplar üzerinden işlem yapılması gerekir. Ancak telefon değiştirmek ya da bozulan telefonun yerine Android işletim sistemine sahip olmayan bir başka cihaz almak gibi durumlarda kullanıcıların Android google hesaplarından çıkış yapmak istedikleri görülür. Bu işlem için Google Play Store hesabına gidilerek Ayarlar, Hesaplar, Google, Mail adresi ve Hesabı kaldır seçeneklerinin izlenmesi gerekir. Hesap kaldırılma işleminden sonra gmail hesabının silinmesi ile bütü bilgiler sistemden kalkmış olur.

Google Gmail Hesabını Silme

Gmail hesabının silinmesi için kullanıcının gmail ara yüzüne girip hesap açarak ayarlar kısmından hesabını kaldırması gerekir. Gmail üzerinden hesap silme işlemi oldukça kolay bir işlemle yapılabilmekte ve sistem içerisinde kayıt altına alınmış olan bütün kişisel bilgilerin cihazlardan silinebilmesi mümkün hale gelmektedir. Gmail hesabının silinmesinin ardından Android cihazlarda google hesabı tamamen kapatılmış olunur.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.