Blog

Android İçin En İyi 5 PDF Düzenleme Uygulaması

İnsanlar yıllar öncesi kitap, gazete ve dergileri, fiziksel olarak satın alıp okumaktaydılar. Ancak yeni nesil değiştikçe kitap okumakta kolaylaştı ve şekli de değişti. Son yıllar da yazılı okumanın yerine e-kitap okuyucular, akıllı telefonlar ve tabletler kitap okumaya yardımcı olmaktadır. Kitap okumak için tableti ve telefonu seçenler, kitap okuma uygulamaları veya PDF uygulaması içerikleri seçmektedirler. Adobe‘un geliştirdiği PDF uygulaması içerikleri okumak için Android‘in mağazasından Google Play Store‘den indirmek zorundadır. PDF Düzenleme Uygulaması kullanılabilecek en iyi uygulamalardan biridir. Sizler için, android cihazınız da kullanabileceğiniz uygulamalarını sıraladık.

PDF Düzenleme Uygulaması ;Adobe Reader

PDF Düzenleme Uygulaması

PDF formatının sahibi Adobe, PDF formatındaki belgeleri okuyabileceğiniz en kaliteli android uygulamasıdır. Gece modundan, sayfa sayfa okumaya kadar çok çeşitli özellik sunan Adobe Reader, kullanabileceğiniz en iyi uygulamadır. Özellikle diğer uygulamalara nazaran PDF belgeleri en hızlı açabilen Adobe Reader, çok düşük boyutludur. Ayrıca hafif yapısıyla, düşük seviye cihazlar da sorunsuz kullanılabilmektedir. Bu programların hafif ve küçük olması okuyacağınız kitapların boyutu ne kadar büyük olursa olsun asla kasma ve donma gibi sorunlar çıkarmamaktadır.

ezPDF Reader ve Foxit Mobile PDF

ezPDF Reader programı en iyi olduğu söylenen uygulamalardan biri olmaktadır. Zira bu uygulama, PDF belgeleri açmanın yanı sıra düzenleyebilme özelliğine de sahip olmaktadır. PDF belgeleri okumanın belgeler üzerine çizimler yapabilme, metinleri düzeltme gibi özellikler sunmaktadır.

ezPDF Reader uygulaması ücretsiz olarak son sürümü ile ne yazık ki sınırlı sayıda olmaktadır. ezPDF Reader uygulamasını indirmek istiyorsanız Google Play ile sağlayabilirsiniz. Foxit Mobile PDF, belgeleri görüntüleme ve üzerinde küçük düzenlemeler yapabilme, olanağı sağlamaktadır. Android 2.2 ve üzeri bulunan cihazlar da Foxit Mobile PDF, kullanımı kolay ve arayüzü ile uygulamaların biraz önünde yer almaktadır.

MuPDF ve SmartQ Reader

Adobe Readera benzeyen bir arayüze sahip olan MuPDF, Adobe Reader‘dan daha küçük bir yapıya sahip olmaktadır. Küçük boyutlu olan MuPDF, hızlı ve giriş seviye cihazlarda PDF, XPS ve CBZ formatlarındaki belgeleri görüntüleyebilmek için geliştirilmiştir. Kullanımı kolay ve PDF okumanızı kolaylaştıracak çok özellik sunan SmartQ Reader programı ara yüz olarak çok başarılı sayılmaktadır. Gözleri bozuk, renk körü olanlar için PDF belgesi renklerini değiştirebilme özelliğine sahip bir uygulamadır. Android 2.2 ve üzeri bulunan cihazlara, ücretsiz yüklenebilmektedir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu