Blog

Android Nougat Yüklü Telefonda Misafir Kullanıcı Oluşturma

Android Nougat Yüklü Telefonda Misafir Kullanıcı Oluşturma

Android Nougat, 7.0 Android sürümünün Google tarafından geliştirilen 14. Versiyonudur ve aynı anda iki uygulama çalıştırma (her uygulamada bu özellik geçerli olmayabilir), ekranda görülen yazıların boyutunu değiştirebilme, arka planda veri kullanımını kapatabilme, gece modu, bildirim ayarlarında zenginlik, batarya grafiğinin yenilenebilmesi ve kullanımda kolaylık gibi birçok avantajlı özelliği vardır.

Misafir Kullanıcı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar gelişen teknoloji ile sürekli gelişmekte, bununla beraber cihazların içerikleri de genişlemektedir. Bu durum cihazların özel eşya konumunda olmasını sağlayarak, kişilerin verilerinin güvenliğini sağlamak için çeşitli yöntemlerin gelişmesini, kullanımını gerekli kılmıştır. Android işletim sisteminin 5.0 sürümü ile birlikte gelen özellik misafir kodu da bu yöntemlerden biridir.

Android cihazda Android ’in sürümün hangisinin yüklü olduğu Ayarlar bölümünün Telefon Hakkında seçeneğine tıklandığında öğrenilebilir. Ayrıca cihazın modeli, model numarası, yapı numarası gibi pek çok bilgiye de bu bölümden ulaşılabilir.

PIN, şekil, parmak izi ve benzeri yöntemlerle kısıtlanabilen Misafir Kullanıcı özelliği Hızlı Ayarlar panelinin Kullanıcı Panelindeki Misafir Ekle seçeneği ile etkinleştirmek mümkündür. Cihaz sahibinin tekrar kendi hesabına geçebilmesi yine Hızlı Ayarlar panelinin Kullanıcı Paneli ile mümkündür. Misafir kullanıcı oluşturulduğunda cihaz sadece Google Android uygulamaları ve cihazda yüklenmiş olarak sunulan diğer uygulamalar yüklü olarak görünür yani ilk kez kullanılıyormuş gibi erişim yapılabilmesini sağlar.

Cihazı başka bir zamanda aynı misafir kullanacaksa önceki oturuma ait verilerin kullanımının devamı için Hızlı ayarlar Kullanıcı Panelinde misafire geçiş yapılmasının ardından devam seçeneği tıklanmalı, eğer farkı misafir aynı cihazı kullanacaksa önceki misafirin verilerinin silinmesi için aynı bölümdeki Baştan Başla butonu tıklanmalıdır. Hızlı Ayarlar Kullanıcı Panelindeki Misafir oturumunu kaldırma butonu da misafir kullanıcının verilerinin silinmesini sağlar.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı