Blog

Android Sürüm Yükseltme ve Güncelleme Nasıl Yapılır

Akıllı cihazların hepimizin vazgeçilmez gereçleri arasında yer almaktadır. Özellikle bu cihazlar getirdikleri güncellemeler ile beraber kişilere yüksek tozda performans sağlamakta ve daha da ilgi çekici bir hale gelmektedir. Peki, çoğu kişinin sormuş olduğu Android sürüm yükseltme ve güncelleme nasıl yapılır cevabını şimdi sizlerle beraber paylaşalım.

Şebeke Üzerinden Güncelleme Sağlanması

En kolay Android güncellemesinden bir tanesi de bu yöntemdir. Bu yöntem için ilk olarak cihazınızın üst sekmesinde yer alan wifi işaretine basın ve internete bağlanın. Ardından cihazınızda menü kısmına gelerek ayarlar bölümüne giriş yapın. Burada cihaz hakkında diye bir kısım ile karşılayacaksınız. Buna dokunarak giriş yapın. Şimdi de karşınıza çıkan yazılım güncelleme bölümüne giriş yaparak telefonunuzun en son güncellemesini gerçekleştirin. (Cihaz bu esnada telefonunuzun en son sürümünü bulacak ve sizler için onu gerçekleştirecektir) Son olarak güncellemeniz tamamlanmış olduğunda telefonunuz yeniden açılacak ve güncellemeyi oluşturacaktır.

Bilgisayardan Güncelleme Sağlanması

Cihazınızın üreticisinin oluşturduğu resmi web sitesine giriş yapın. Site içerisinde destek ve yardım kısmı yer almaktadır. Bu kısımdaki aşamaları takip ederek güncelleme sağlayabilirsiniz. Bu esnada karşınıza cihazınız ile ilgili bilgileri isteyen bir sayfa çıkabilir. Burada istenilen bilgileri girin ve işleminize devam edin. Tüm bunlardan sonra aygıt yönetimi ile ilgili bir yazılım karşınıza çıkacaktır. Bunu yükleyerek işleme devam edin. Bunun ardından az önce girmiş olduğunuz resmi web sitesinin destek ve indirme bölümüne geri dönün. Burada güncellemeler kısmını bulun ve akıllı telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Telefondan aygıt yönetimi içeren uygulamayı açın ve güncelle bölümüne tıklayın. Artık güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Root ile Güncelleme Sağlanması

Root ile ilgili işlem yapmadan önce telefonunuzda yer alan her şeyi yedekleyin. Ardından arama butonundan yararlanarak root ile ilgili araştırmalar yapın. Şimdi ise karşınıza çıkan yazılımı indirin. (Bu işlemi bilgisayarda gerçekleştirmeniz gerekir) Sıra bilgisayara cihazı bağlamaya geldi. Cihazı bağladıktan sonra root yazılımını açın ve yazılımı başlatın. Bu esnada karşınıza yapmanız gereken işlemler gelecektir. Böylelikle adım adım güncellemeyi sağlamış olacaksınız.

Cihazı Yeniden Başlatın

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hangi işlemi yaparsanız yapın muhakkak cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Cihaz ancak yeniden başladıktan sonra güncellemesini uygulamayı başaracaktır. Birçok telefonda son sürüm güncellemesi gerçekleştikten sonra telefon kendisini açıp kapamaktadır. Fakat çok nadir sürümlerde bu durum olmamakta ve bu işlem kişilerin eline kalmaktadır. Böyle bir zamanda bu işlem size yardımcı olacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu