Blog

Android Telefonlara Format Atma

Android Telefonlara Format Atma ; Andorid telefon kullanan bir çok kişi cep telefonlarında yaşadıkları sıkıntılardan dolayı; Android telefonun donması, cep telefonunun yavaşlaması, kasma sorunu yaşamaları gibi, format atma yöntemini tercih etmektedirler. Cep telefonlarına format atmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Çok basit iki yöntemle ve elbette dikkatli bir şekilde Android Telefonlara Format Atma işlemini kolayca sizde yapabilirsiniz. Android Telefonlara Format Atma iki türlüdür. Bunlardan birincisi soft format, ikincisi ise hard format olmak üzere iki farklı format bulunmaktadır.

Android Telefonlara Format Atma

Android Telefonlara Format Atma işleminde fabrika ayarlarına dönme ile aynı anlama gelen soft format Android telefonumuzdaki bütün dosyaları silerek bütün ayarları sıfırlamamızı sağlamaktadır. Soft format atma işleminden önce telefonumuzdaki gerekli dosyalarımızı yedeklemek gerekmektedir. Android soft format atma işlemi için telefonunuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra kişiselleştirme menüsünden yedekleme ve sıfırlama bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu bölümden fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçerek soft formatı tamamlayabiliriz.

Andorid Telefona Hard Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzda ciddi yazılımsal sıkıntılar olduğunu düşünüyorsanız Android format atma işlemlerinden hard format seçeneğini seçmelisiniz. Hard Format işlemi ile telefonunuzun bütün ayarları ve bütün dosyaları fabrikadan ilk çıkmış gibi ilk haline dönecektir. Hard Format atma soft format atmada olduğu gibi bütün dosyaları sileceği için dosyalarınızı yedeklemeniz gerekmektedir. Hard Format atmak için;

1. Telefonunuza kapattıktan sonra 10 saniye bekleyin.

2. Sonra Home, Power ve Volume up (ses açma) tuşlarına birlikte yaklaşık 15 saniye basılı tutmanız gerekmektedir.

3. Bu işlemden sonra karşımıza hard format atma işlemini gerçekleştireceğiniz Recovery ekranı gelecektir.

4. Ses açma ve ses kısma tuşları yardımı ile wipe data factory reset yazısının üzerine gelerek power butonu ile bu seçeneği seçmelisiniz.

5. Ardından aynı şekilde wipe cache partition seçeneğini seçin.

6. Sonrasında karşımıza gelen ekranda reboot system now seçeneğini seçin.

7. Bu işlem sonunda Android hard format atma işleminiz tamamlanacak ve cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra ilk açılış ekranı gelecektir.

Android Telefonlara Format Atma

Android Telefonlara Format Atma kısaca bu şekildedir. Eğer cep telefonunuza format atma da sıkıntı yaşıyorsanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizden yardım alabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu