Reklam Alanı
Android Telefonlara Format Atma
Android 155 views 0

Android Telefonlara Format Atma

Format Atma, Android Telefonlara Format Atma, telefona format atma, Soft Format Nasıl Atılır, Hard Format Nasıl Atılır?

Android Telefonlara Format Atma

Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemlerinin içerisinde en fazla kullanılan Android işletim sistemi güvenlik olarak en zayıf sistemlerden biridir. Bu durum beraberinde birçok sorunlu durumu getirmekle birlikte Android telefonlara format atma işlemini neredeyse zorunlu hale getirmektedir. Android telefonlarda soft format ve hard format olmak üzere iki farklı format bulunmaktadır.

Soft Format Nasıl Atılır?

Android telefonlara format atma işleminde fabrika ayarlarına dönme ile aynı anlama gelen soft format android telefonumuzdaki bütün dosyaları silerek bütün ayarları sıfırlamamızı sağlamaktadır. Soft format atma işleminden önce telefonumuzdaki gerekli dosyalarımızı yedeklemek gerekmektedir. Android soft format atma işlemi için telefonunuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra kişiselleştirme menüsünden yedekleme ve sıfırlama bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu bölümden fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçerek soft formatı tamamlayabiliriz.

Hard Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzda ciddi yazılımsal sıkıntılar olduğunu düşünüyorsanız android format atma işlemlerinden hard format seçeneğini seçmelisiniz. Hard Format işlemi ile telefonunuzun bütün ayarları ve bütün dosyaları fabrikadan ilk çıkmış gibi ilk haline dönecektir. Hard Format atma soft format atmada olduğu gibi bütün dosyaları sileceği için dosyalarınızı yedeklemeniz gerekmektedir.

Hard Format atmak için telefonunuza kapattıktan sonra 10 saniye bekledikten sonra home, power ve volume up (ses açma) tuşlarına birlikte yaklaşık 15 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra karşımıza hard format atma işlemini gerçekleştireceğiniz recovery ekranı gelecektir.

Android Telefonlara Format Atma

Ses açma ve ses kısma tuşları yardımı ile wipe data factory reset yazısının üzerine gelerek power butonu ile bu seçeneği seçmelisiniz. Ardından aynı şekilde wipe cache partition seçeneğini seçin. Sonrasında karşımıza gelen ekranda reboot system now seçeneğini seçin. Bu işlem sonunda android hard format atma işleminiz tamamlanacak ve cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra ilk açılış ekranı gelecektir.

Android Telefonlara Format Atma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.