Blog

Annemi Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim

Şayet cep telefonunuz yok ve anne yada babanız size cep telefonu almıyorlarsa annemi babamı cep telefonu aldırmaya nasıl ikna edebilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Sizlerle yaplaşacağımız fikirlerle cep telefonu aldırma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Çocukların, ebeveynlerinden en çok talep ettikleri konu bir cep telefonuna sahip olmaktır. Genellikle arkadaşları ile daha sık bir görüşme yapmak ve çeşitli uygulamalarda yer almak için bu isteklerinde ısrarcı olmaktadırlar. Özellikle teknolojik yeniliklerin hızlı bir şekilde yaşamımıza giriş yapması ile cep telefonuna sahip olma isteği oldukça fazlalaşmıştır. Ancak anne ve babaları ikna edemeyen genç nesil bu konuda çaresiz kalmışa benzemektedir.

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız sizlerle paylaşmak istediğiniz en baştaki konu ailenizin maddi durumunu sorgulamanız. Eğer ailenizin maddi durumu iyiyse yada yeterliyse cep telefonu aldırmak için en büyük engel ortadan kalkmış olacaktır. İkinci konu ise aile içerisinde ki davranışlarınızdır. Ailenize karşı uyumlu davranışlar içerisinde iseniz ve bir evlat olarak onları davranışlarınızla üzmüyorsanız ve onları bir evlat olarak mutlu ediyorsanız yazımızın geri kalanını okumaya devam edebilirsiniz.

Eğer bir cep telefonu aldırmak için anne ve babanızı ikna edemiyorsanız izleyebileceğiniz bazı yöntemler söz konusudur.

En etkili ikna metotları şunlar olmaktadır;

 • Ders notlarınızı üst seviyede tutun
 • Çalışmalarınızda telefon üzerinden yardım alacağınızı belirtin
 • Arkadaşlarınız ile diyaloglarınızı güçlendirmek istediğinizi söyleyin
 • Anne ve babanıza karşı açık olun
 • Telefonla çok vakit harcamayacağınıza onları ikna edin

Tüm bu yöntemler sayesinde isteklerinize kavuşmanız oldukça kolay olacaktır. Anne ve babaların temel kaygısı telefon ile harcanacak zamanın boşa olmasından korkulmasıdır. Onlara, böyle bir durumun yaşanmayacağı konusunda söz verin.

Doğum günleri hediye konusunda en güzel zamanlardan bir tanesidir. Doğum gününüz yaklaşırken ailenize doğum günü hediyesi olarak cep telefonu istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede doğum gününüzde istediğiniz bir marka yada model olmasa da güzel bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

cep telefonu aldırma yöntemleri
anne-ve-babaya-cep-telefonu-aldirma-yontemleri

Arkadaşlarınızdan Örnekler Sunarak İkna Edin

Arkadaşlarınız arasında cep telefonu olanlardan örnekler sunarak onları ikna etmeye çalışın. Dersler ile ilgili haberleşmede sıkıntılar çektiğinizi ve arkadaşlarınızdan geri kaldığınızı belirtin. Ancak her zaman bu süreci sakin ve anlayışlı bir şekilde sürdürün. Ayrıca evden uzak kaldığınız anlarda da gerekli olan iletişimi kolaylıkla kurabileceğinizden söz edin. Kesin bir dille telefon başında boşa zaman harcamayacağınızdan ve gereksiz konularla meşgul olmayacağınızdan bahsedin.

Derslere İlişkin Yardım Alacağınızın Altını Çizin

Ebeveynlerin sahip olduğu en temel kaygı teknolojik öğelerin cazibesine kapılarak okul yaşamında yaşanacak bir başarısızlık durumudur. Bunun için mutlaka dersler konusunda hem araştırma hem de bilgi akışını sağlayacağınızın altını çizin. Arkadaşlarınız, öğretmenleriniz ve internet kaynaklarının sizin derslerinize katkı yapacağını belirtin. Cep telefonunun bir güven oluşturduğunu ve zor durumda kaldığınız zaman yardım istemek için her an yanınızda olması gerektiğinden söz edin. Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonlarının bir lüks değil ihtiyaç olduğunun farkına varmalarını sağlayın.

Cep Telefonu Almak İçin Geçerli Sebepler Üretin

Cep telefonuna sahip olduğunuzda sizin ne gibi bir ihtiyacınıza çözüm olacağının detaylı bir anlatımını yapın. İkna edici ve örnekler ile bu süreci tarif edin. Anne ve babalar hiçbir zaman çocuklarının kötü sonuçlar ile karşılaşmasını istemezler. Onların da sebeplerini dinleyerek ortak bir payda da buluşmak için adım atın.

Mutlaka telefonun her alanda size yapacağı katkının fazla olacağından söz edin. Bunu mümkün olduğunca kısa ve öz cümleler ile anlatarak dikkat çekeceğiniz noktan altını çizin. Dersler ve iletişim konusunda yararlı olacağından bahsetmeden geçmeyin. Anne ve babanızın bu konuya ilişkin korkularını anladığınızı ancak hiçbir sorun yaşanmayacağının güvenini oluşturun.

Özellikle sömestr tatilleri ve yaz tatilleri döneminde okul sonlarında alacağınız karne ve karnedeki güzel notların bulunması ailenizin size cep telefonu alması konusunda çok ikna edici olabilir. Derslerinize çok çalışıp, güzel bir karne getirerek ve karne dönemine kadar ara sıra cep telefonu isteğinizi onlara bahsederek cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Doğum gününüzü bekleyecek yada karne dönemini bekleyecek bir vaktiniz yoksa en kısa yol cep telefonu isteğinizi direkt olarak ailenizle paylaşmaktır. Anne yada babanızla 10 dakika konuşmak istediğinizi söyleyin. Bu süre boyunca cep telefonu isteğinizi onlara söyleyin.

Eğer cep telefonu alırsanız cep telefonunu dikkatli bir şekilde kullanacağınızı, hiç bir zarar vermeyeceğiniz, derslerinizi etkilemeyeceğini ve ihtiyacınız olduğu sürece internette zaman geçireceğinizi onlarla paylaşın. Eğer olumsuz bir yanıt alırsanız hemen sinirlenip tavır yapmayın, onlara düşünmeleri için zaman tanıyın ve belli bir süre sonra tekrar hatırlatın.

Eğer eski tuşlu bir cep telefonuna sahipseniz ve akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız, ailenizi akıllı telefonun güzel yanlarından bahsedebilirsiniz. İnternet özelliği, kamera özelliği gibi ayrıntılı bilgi verirseniz cep telefonu konusunda onları ikna edebilirsiniz.

Cep telefonu çok önemli bir ihtiyaç olsa da cep telefonunuzu okula götürmemelisiniz. Okula götürseniz dahi okulda kullanmamalı ve çantanızdan çıkarmamalısınız. Cep telefonu ihtiyacınızı ailenize baskı yapmadan, ısrar etmeden söylemeye devam ediniz. Bir gün mutlaka ikna edeceksinizdir. Ailenize cep telefonu aldırdıysanız kullandığınız yöntemi yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerimiz de “Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri” konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Dogum gunumde aileme telefon istedigimi citlattim dogum gunumde bir kutu getirdi annem telefon kutusu gibi bir guzel paketlemisler bide.neyse iste ben cok mutluyum falan zaten annem getirirken kutuyu siritiyordu.actim telefon cokk mutlu oldum icini actim birde negoreyim!domates!butun gun agladim:((((

 2. Haftaya doğum günüm alıcaklarını sanmıyorum bir kaç kere telefonum yok kimseye ulaşalmadım diye kaybolmuştum belki bunu göz önüne alıp alırlar diye düşündüm yine almadılar ve sanırım hiç telefonum olmayacak..

 3. Benim telefonum yok anneme soyledim
  Kiyameti kopardi haftaya dogum gunumdu dediki dogum gunu filan yok
  Onu tlf istemeden once dusubucektin
  Tum arkadaslarima beni rezil etti ders nitlarim #100 gitti onlari 0 yapti istemiyo olaydim her gun eve gelirjen bur tokat !! Yas 16

  1. Bana tokat falan atmiyorlar ama Cep telefonunu aliriz diyolar. Önümüzdeki yila yani doğum günüme aliriz durumumuz iyise diye geçiyorlar. >:) Yani artik delirecezz. >:D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu