Blog

Annemi Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim

Şayet cep telefonunuz yok ve anne yada babanız size cep telefonu almıyorlarsa annemi babamı cep telefonu aldırmaya nasıl ikna edebilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Sizlerle yaplaşacağımız fikirlerle cep telefonu aldırma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Çocukların, ebeveynlerinden en çok talep ettikleri konu bir cep telefonuna sahip olmaktır. Genellikle arkadaşları ile daha sık bir görüşme yapmak ve çeşitli uygulamalarda yer almak için bu isteklerinde ısrarcı olmaktadırlar. Özellikle teknolojik yeniliklerin hızlı bir şekilde yaşamımıza giriş yapması ile cep telefonuna sahip olma isteği oldukça fazlalaşmıştır. Ancak anne ve babaları ikna edemeyen genç nesil bu konuda çaresiz kalmışa benzemektedir.

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız sizlerle paylaşmak istediğiniz en baştaki konu ailenizin maddi durumunu sorgulamanız. Eğer ailenizin maddi durumu iyiyse yada yeterliyse cep telefonu aldırmak için en büyük engel ortadan kalkmış olacaktır. İkinci konu ise aile içerisinde ki davranışlarınızdır. Ailenize karşı uyumlu davranışlar içerisinde iseniz ve bir evlat olarak onları davranışlarınızla üzmüyorsanız ve onları bir evlat olarak mutlu ediyorsanız yazımızın geri kalanını okumaya devam edebilirsiniz.

Eğer bir cep telefonu aldırmak için anne ve babanızı ikna edemiyorsanız izleyebileceğiniz bazı yöntemler söz konusudur.

En etkili ikna metotları şunlar olmaktadır;

 • Ders notlarınızı üst seviyede tutun
 • Çalışmalarınızda telefon üzerinden yardım alacağınızı belirtin
 • Arkadaşlarınız ile diyaloglarınızı güçlendirmek istediğinizi söyleyin
 • Anne ve babanıza karşı açık olun
 • Telefonla çok vakit harcamayacağınıza onları ikna edin

Tüm bu yöntemler sayesinde isteklerinize kavuşmanız oldukça kolay olacaktır. Anne ve babaların temel kaygısı telefon ile harcanacak zamanın boşa olmasından korkulmasıdır. Onlara, böyle bir durumun yaşanmayacağı konusunda söz verin.

Doğum günleri hediye konusunda en güzel zamanlardan bir tanesidir. Doğum gününüz yaklaşırken ailenize doğum günü hediyesi olarak cep telefonu istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede doğum gününüzde istediğiniz bir marka yada model olmasa da güzel bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Arkadaşlarınızdan Örnekler Sunarak İkna Edin

Arkadaşlarınız arasında cep telefonu olanlardan örnekler sunarak onları ikna etmeye çalışın. Dersler ile ilgili haberleşmede sıkıntılar çektiğinizi ve arkadaşlarınızdan geri kaldığınızı belirtin. Ancak her zaman bu süreci sakin ve anlayışlı bir şekilde sürdürün. Ayrıca evden uzak kaldığınız anlarda da gerekli olan iletişimi kolaylıkla kurabileceğinizden söz edin. Kesin bir dille telefon başında boşa zaman harcamayacağınızdan ve gereksiz konularla meşgul olmayacağınızdan bahsedin.

Derslere İlişkin Yardım Alacağınızın Altını Çizin

Ebeveynlerin sahip olduğu en temel kaygı teknolojik öğelerin cazibesine kapılarak okul yaşamında yaşanacak bir başarısızlık durumudur. Bunun için mutlaka dersler konusunda hem araştırma hem de bilgi akışını sağlayacağınızın altını çizin. Arkadaşlarınız, öğretmenleriniz ve internet kaynaklarının sizin derslerinize katkı yapacağını belirtin. Cep telefonunun bir güven oluşturduğunu ve zor durumda kaldığınız zaman yardım istemek için her an yanınızda olması gerektiğinden söz edin. Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonlarının bir lüks değil ihtiyaç olduğunun farkına varmalarını sağlayın.

Cep Telefonu Almak İçin Geçerli Sebepler Üretin

Cep telefonuna sahip olduğunuzda sizin ne gibi bir ihtiyacınıza çözüm olacağının detaylı bir anlatımını yapın. İkna edici ve örnekler ile bu süreci tarif edin. Anne ve babalar hiçbir zaman çocuklarının kötü sonuçlar ile karşılaşmasını istemezler. Onların da sebeplerini dinleyerek ortak bir payda da buluşmak için adım atın. Mutlaka telefonun her alanda size yapacağı katkının fazla olacağından söz edin. Bunu mümkün olduğunca kısa ve öz cümleler ile anlatarak dikkat çekeceğiniz noktan altını çizin. Dersler ve iletişim konusunda yararlı olacağından bahsetmeden geçmeyin. Anne ve babanızın bu konuya ilişkin korkularını anladığınızı ancak hiçbir sorun yaşanmayacağının güvenini oluşturun.

Özellikle sömestr tatilleri ve yaz tatilleri döneminde okul sonlarında alacağınız karne ve karnedeki güzel notların bulunması ailenizin size cep telefonu alması konusunda çok ikna edici olabilir. Derslerinize çok çalışıp, güzel bir karne getirerek ve karne dönemine kadar ara sıra cep telefonu isteğinizi onlara bahsederek cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Doğum gününüzü bekleyecek yada karne dönemini bekleyecek bir vaktiniz yoksa en kısa yol cep telefonu isteğinizi direkt olarak ailenizle paylaşmaktır. Anne yada babanızla 10 dakika konuşmak istediğinizi söyleyin. Bu süre boyunca cep telefonu isteğinizi onlara söyleyin. Eğer cep telefonu alırsanız cep telefonunu dikkatli bir şekilde kullanacağınızı, hiç bir zarar vermeyeceğiniz, derslerinizi etkilemeyeceğini ve ihtiyacınız olduğu sürece internette zaman geçireceğinizi onlarla paylaşın. Eğer olumsuz bir yanıt alırsanız hemen sinirlenip tavır yapmayın, onlara düşünmeleri için zaman tanıyın ve belli bir süre sonra tekrar hatırlatın.

Eğer eski tuşlu bir cep telefonuna sahipseniz ve akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız, ailenizi akıllı telefonun güzel yanlarından bahsedebilirsiniz. İnternet özelliği, kamera özelliği gibi ayrıntılı bilgi verirseniz cep telefonu konusunda onları ikna edebilirsiniz.

Cep telefonu çok önemli bir ihtiyaç olsa da cep telefonunuzu okula götürmemelisiniz. Okula götürseniz dahi okulda kullanmamalı ve çantanızdan çıkarmamalısınız. Cep telefonu ihtiyacınızı ailenize baskı yapmadan, ısrar etmeden söylemeye devam ediniz. Bir gün mutlaka ikna edeceksinizdir. Ailenize cep telefonu aldırdıysanız kullandığınız yöntemi yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerimiz de “Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri” konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.


İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Ne yaptım ettim olmadı sonunda doğum gününde aldılar çok mutluyum iyiki doğmuşum

 2. Yazinizi okuduktan sonra ben de oğluma cep telefonu aldım . Bize derslerinde yardımcı olacağı ni söyledi araştırmalarını daha rahat yapacağını belirtti . Biz de ikna olduk ve aldık sizinde faydaniz oldu tabi bu kararı almamda teşekkür ederim .

 3. Cep telefonunu annenize alır gibi yapıp, onun kullanamayacağı bir teknolojiyi almak ve sonrasında “sen kullanamayacaksan bana ver madem” demek oldukça mantıklı 🙂 Ona hediye gibi görünür ama aslında size hediye olur

 4. Cep telefonu aldırma yöntemleri başlıklı yazınız beni maziye götürdü. İlk telefonumu aldığım günü hatırladım.

  Benden 1 yaş büyük olan abim telefon kullanmaya başlamıştı. Aradan 1 sene geçti ve ben zamanı geldiğini düşünerek babama telefon istediğimi söyledim. Uzun uğraşlar sonucunda elle tutulur bir başarı kayıt edememiştim. Sonrasında aileme bir teklifte bulundum ve abimin eski telefonu kullanmayı kabul ettim. Abime yeni telefon alınmasını ve ben benim onun eski telefonumu kullanmayı istedim. Fikir abim için de güzel gelecek ki onun da destekleriyle onay aldı ve ilk telefonum abimin eski telefonuydu. 😁

 5. Babam bana iyi davranacağıma söz verdim ama bana bir türlü istediğim tel gelemedi aslında benim istememin bi nedeni de babam çünkü babamın telefonu da bozulmak üzere onu alırsam kendi eski telefonumun sim kartını yeni aldığıma yenisini de eskisine takıp babama eskisini vermek ama bunu açıklayamıyorum nasıl yapcam 😭😭😭

  1. Değerli takipçimiz babanız sizin için en iyisini düşünüyordur, biraz sabır ile istediğiniz telefona sahip olabilirisiniz.

 6. Ya benim teyzemin oğlu bana telefon aldı ama ben yenisini istiyorum bi de dediki sana ıphone alicam ama hiç iz yok ne yapa bilirim?

  1. Elinizde ki telefonu kullanmaya devam edin, söz vermişse alacaktır, inanın, sabredin.

  1. Ailenizin ekonomik durumu ve makul bir telefon istemeniz ayrıca derslerinizde başarılı olmanız cep telefonu almalarına etkendir.

 7. Yaşım 15 uzun süredir istediğim bir telefon var telefonun değeri yaklaşık 1.500 lira ailemin maddi durumuda uygun ama babam ne istesem bakarız vs. Diyor her türlü yöntemi denedim ama asla ikna olmuyor geçiştirip duruyor. Babam sert bir adam değil. Babamı nasıl ikna edebilirim😁

  1. Okulda derslerde başarılı olmanızda fayda var. Galiba orta son öğrencisisiniz. Bu yıl sınavınız güzel geçer ve iyi bir okula giriş yaparsanız telefon kendiliğinden gelecektir.

 8. istiyorum istiyorum olmuyor iyi bir okul kazan en iyisini alırız diyorlar ama ben hem gerçekten istiyorum hemde ihtiyacım oluyor nasıl yapabilirim lütfenn 🙁

  1. Okul olarak güzel bir lise mi yoksa üniversiteden mi bahsediyorsunuz? Şayet lise kazanmak ise cep telefonu sahibi olmak için zaman car demektir. Şayet üniversite ise aileniz cep telefonuna fazla zaman ayırarak derslerinizi ve üniversite sınavını önemsemeyeceğiniz için endişe ediyordur.

 9. 1-karne notlarım 97 nin altında gelmiyo
  2-doğum günümde hediye almıyolar zaten
  3- maddi durumları iyi
  4-ama almıyolar
  5-yaşım küçük de degil

  1. Ailenize sordunuz mu neden almıyorlar?
   Kaç yaşındasınız?
   Doğum gününüzü kutlamıyorlar mı yani?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı