Blog

Apple Music Nasıl Kullanılır?

Apple Music, Apple kullanıcılarının kullanımına sunulan çeşitli tarzlarda müziklerin ve dinletilerin bulunduğu bir uygulama olarak Apple kullanıcıların istediği zaman istediği müziği açıp dinlemesi için oluşturulmuş bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Kullanabilmeniz için bir Apple ID hesabınız ve kredi kartı numaranız olması gerekmektedir. Apple ID hesabınız yoksa oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lakin bu uygulama pek çok müzik uygulaması gibi aylık ücretli bir abonelik ücretini ödedikten sonra kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. İlk kullanan kişilere ise ilk bir ay ücretsiz bir şekilde kullanım olanağı sağlamaktadır. Tek tek şarkılara veya albümlere para ödenip dinlemektense Apple sadece bu uygulamayı kullananlar için aylık bir şekilde ücretlendirilmiş. Bu aylık ücreti ödedikten sonra istediğiniz şarkı veya albümleri ek bir ücret ödemeden bir aylık süreç içerisinde istediğiniz kadar dinleme imkanı sunmaktadır.

Peki, Apple Music Nasıl İndirebiliriz?

Bu uygulamayı kullanabilmek için uygulamanın telefonunuzda kurulu olması gerekiyor. Eğer kurulu değilse Apple’ın uygulama mağazası olan Apple Store’a girerek arama bölümüne ‘Apple Music‘ yazdığınızda karşınıza çıkan uygulamayı indirip telefonunuza yüklenmiş hale getirmeniz gerekiyor. Bunun içinse telefonunuzun sürümünün güncel bir sürüm olması gerekiyor. Güncel değilse son sürümünüzü ayarlar kısmından güncelleyebilirsiniz.

apple music

Nasıl kullanabiliriz?

İndirip kurduktan sonra verilen paketlerden aile paketi veya klasik aylık ücreti ödedikten sonra kullanımınıza açılacaktır. Pek çok müzik ve sanatçıların yer aldığı uygulamada, istediğiniz sanatçının sayfalarını takip edebilirsiniz, yeni çıkan albüm ve şarkılardan haberdar olup ilk dinleyen siz olabilirsiniz. Bunun için bu sayfaları takip ediyor olmanız gerekli. Favori şarkılarınızı eklediğiniz bir klasör oluşturabilir bunları tür ve sıralarına göre istediğiniz bir şekilde düzenleyip tekrar tekrar dinleme imkanına sahip olmuş olursunuz.

Eğer daha önceden indirdiğiniz şarkı veya albümleriniz iTunes üzerinde varsa bunlar Apple Music’i kullandığınızda direkt bu dinlediğiniz albümünüze yüklenecektir. Ayrıca çeşitli müzik dünyasından haberler, sanatçılarla yapılan röportajlar ve diğer müzikle ilgili haberlere de bu uygulama üzerinden ulaşabilme imkanınız vardır. Aynı zamanda eğer interaktif bir radyo yayını dinlemek isterseniz de bu uygulama üzerinden dinleyebilme olanağı bulunmakta.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu