Reklam Alanı
Apple’ın CEO’sundan Eleştirilere Cevap Geldi
İnternet 126 views 0

Apple’ın CEO’sundan Eleştirilere Cevap Geldi

Şirketin bir numaralı isminden, 3 Ekim’de bazı ülkelerde satışa çıkmaya başlayan iPhoneX’in fiyatı hakkındaki eleştirilere yanıt geldi. Abartılı bir fiyata sahip olduğu düşünülen iPhone X, bunun dışında şarj dolum süresi ve benzeri konularda da eleştirilerin odağı olmuştu.

Konu ile ilgili konuşan Apple CEO’su Tim Cook; ABD’deki kullanıcıların kahveye ayırdığı bütçenin, telefonun fiyatından daha fazla olduğunu savundu.iPhoneX’e bir yıl boyunca her ay 33 dolar ödeyerek sahip olunabileceğini hatırlatan Cook, bunun bir ay boyunca kullanıcıların aldığı kahvelerin fiyatından daha az bir miktar olduğunu söyledi.

Fiyatlar Açıklandı

Daha önce şarj dolum süresi ve kırılganlığı gibi konularda çokça eleştirilen iPhoneX’in bir diğer kullanıcıları çaresiz bırakan tarafı ise fiyatı. Geçtiğimiz günlerde onuncu yıla özel üretilen telefonun, 24 Kasım’da Türkiye’de satışına başlanacağı açıklanmıştı. Bunun yanında 64 GB modelin ise resmi Türkiye fiyatı olan 6099 TL, iPhone severleri hayal kırıklığına uğratmışa benziyor. 256 GB modeli ise tam 6899 TL olacak. Telefonun diğer ülkelerdeki fiyatlarına baktığımız zaman, yine pahalı fiyatlar olduğunu görsek de Türkiye’ye nazaran vatandaşların ürünü daha kolay elde edebileceğini söyleyelim. İşte bazı ülkelerdeki fiyatları;

  • ABD: 999 dolar
  • Avustralya: 1579 dolar
  • Almanya: 1149 euro
  • Fransa: 1159 euro
  • İspanya: 1159 euro
  • İtalya: 1189 euro
  • İngiltere: 999 sterlin

Görüldüğü gibi yine yüksek fiyatlar olsa da Türkiye’deki fiyata yaklaşmayan seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen tüm servetine mal olsa da o telefonu alacak iPhone severlerin yine geri durmayacağını tahmin ediyoruz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.