Blog

Arka Plan Silmek için En İyi Web Siteleri

Çekmiş olduğunuz fotoğraflarda arka planı beğenmemiş veya yeni bir arka plan eklemek istiyor olabilirsiniz. Bir fotoğrafta arka planı silmek ve yerine yeni bir arka plan koymak oldukça zor ve profesyonel işi gibi görülmüştür. Eskiden böyle olsa da günümüzde tek bir tıkla istediğiniz fotoğrafınızın arka planını temizleyebilirsiniz. Bunu birkaç aracı site yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda fotoğraflarınızdaki arka planları silebileceğiniz en iyi online web sitelerini inceleyeceğiz.

arka plan silmek için en iyi web siteleri

Arka Plan Silmek için En İyi Websiteleri Nelerdir?

  • Clippingmagic.com

Hızlı bir şekilde arka planı silmenize olanak tanıyan ve üzerinde de değişiklik yapma fırsatı sunan clippingmagic ile sadece birkaç tıklama ile fotoğraflarınızı istediğiniz duruma getirebilirsiniz. Ücretli olduğu için çok tercih edilmeyen bu siteyi aylık 16.99₺’den başlayan fiyatlarla tüm özellikleri ile kullanabilirsiniz. Fakat daha amatör ve ücretsiz hizmetler arıyorsanız diğer önerilerimizi incelemenizde fayda var.

  • Remove.bg

Birçok kişi tarafından kullanılan ve tamamen ücretsiz olan remove.bg bir sihirbaz gibi saniyeler içerisinde tüm fotoğraflarınızın arka planını hatasız bir şekilde silebiliyor. Tek bir tuşla istediğiniz fotoğrafınızın arka planını silebileceğiniz bu sitede herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Güçlü bir yapay zekaya sahip olan Remove.bg profesyonel ve amatör olan herkes tarafından kullanılıyor. Siz de hızlı ve kolay bir şekilde arka planlarınızı silebileceğiniz bir web sitesi arıyorsanız bu siteyi mutlaka denemelisiniz.

  • PicsArt

Daha profesyonel bir şekilde çalışmak istiyorsanız ve arka plan silmenin yanında efekt, hataları düzeltme gibi ayarları da yapmak istiyorsanız PicsArt uygulaması tam size göre olabilir. Telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulamayı Photoshop yazılımının telefon versiyonu olarak tanımlayabiliriz. Hem hızlı ve kolay bir şekilde fotoğraflarınızın arka planını temizleyebilir hem de yeni arka planlar yerleştirerek kaydedebilirsiniz. Hatta direkt olarak sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

  • Photoscissors.com

Clippingmagic ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan, anında fotoğrafınızın arka planını silen ve üzerinde değişiklikler yapmanıza imkân tanıyan Photoscissors, fotoğraflarınızı düşük kalitede ücretsiz bir şekilde indirmenize olanak sağlıyor. Fakat daha kaliteli bir şekilde indirmek isterseniz ek ücret ödemeniz gerekebiliyor. Fiyatları clippingmagic’e göre daha pahalı olan bu siteyi diğer sitelerin yanında tercih etmek için pek de bir sebep bulunmuyor.

  • Bgeraser.com

Kayıt olduğunuz zaman bir limite kadar ücretsiz bir şekilde arka planlarınızı silmenize olanak tanıyan Bgeraser, çok fazla işlem yapmanız halinde sizden ücret talep ediyor. Bir seferlik veya birkaç seferlik çok büyük olmayan fotoğraflar üzerinde işlem yapacaksanız Bgeraser fazlasıyla işinizi görecektir. Fakat profesyonel olarak bu işi yapan biriyseniz ve sürekli olarak arka plan silme işleriyle uğraşıyorsanız ücretsiz sistemlere yönelebilirsiniz.

Listemizin sonuna geldik. Listemiz içerisinde en uygun ve günümüzde en çok kişi tarafından kullanılan arka plan silme sitesinin remove.bg olduğunu anlamışsınızdır. İlk olarak bu siteyi denemenizi ve profesyonel işlerle uğraşıyorsanız daha sonra diğerlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu