Kapat
Reklam Alanı
Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı
İnceleme 168 views 0

Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı

Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı

Piyasada bulunan oyun bilgisayarlarına bir yenisini daha ekleyen Asus firması bu konuda kendisinden oldukça fazla söz ettiriyor. Firmanın yeni çıkartmış olduğu bu Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı tasarım ve özellik olarak oyuncular için oldukça ideal görünmekte. Asus firmasının bu yeni bilgisayarı siyah renkli fırçalanmış gövdesiyle oldukça çekici görünmekte ve metalik bir kaplamayla oldukça göz dolduran bir tasarımı bulunmaktadır.

Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı

Yaklaşık olarak 2.5 kilo ağırlığında bulunan bilgisayar 30 mm kalınlığında ve 15.6 inç boyutunda ekranı bulunmakta. Klavyesi ise tasarım olarak mekanik bir klavye görünümü var, tuşların yükseklik ve konforuyla alakalı da tüm kullanıcıların beğenisini kazanacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda klavye ışıklandırmasına da sahip.

Oyun Canavarı Asus ROG STRIX GL553VD Özellikleri

Asus ROG STRIX GL553VD oyun bilgisayarı özellikleri ile de kullanıcılarının neredeyse tüm beklentilerini karşılayacak düzeyde.

Asus ROG STRIX GL553VD Oyun Bilgisayarı

 

  • İşlemci olarak Intel Core i7-7700HQ kullanan bilgisayar 2.8 GHz taban frekansında çalışmaktadır.
  • Bununla beraber 16 GB kapasitesi bulunan DDR4 RAM bulunmaktadır.
  • Harddisk olarak ise 128 GB SSD ve 1 TB HDD bulunmaktadır.
  • Anakart ekran kartı olarak işlemciye dayalı Intel HD Graphics 630 olan bilgisayarımızda asıl ekran kartımız ise Nvida GeForce GTX 1050 yer almaktadır.
  • Ekran kartı ise 4 GB kapasitededir.

Asus ROG STRIX GL553VD Performans Testleri

Performans olarak kullanıcılar açısından makul olarak düşündüğümüz bilgisayar düşük olan pil ömrüyle dezavantaj olmakta. Öyle ki yük altında yalnızca 45 dakika dayanmakta, fakat boş kullanımda ise 7,5 saati bulmaktadır. Ortalama olarak kullanım ise yani internet kullanımlarında yaklaşık 5 saati bulmaktadır. Asus ROG STRIX GL553VD oyun bilgisayarı sonuç olarak performans düşkünü oyuncuları tatmin edecek düzeydedir. Ayrıca tasarım ve özel yazılımlarıyla da birçok seçenek kulan Asus ROG STRIX GL553VD termal tasarımı ile de muadillerine oranla ekstra bir avantaj olmakta. İncelediğimiz bu ürün uzunca bir süre oyun konusunda sizleri yolda bırakmayacaktır. Şuan piyasada bulunan her türlü oyunu oynayabileceğiniz bu bilgisayar ile oldukça keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Bilgisayarın fiyatı ise 6400 TL civarındadır.

  • MAKALE İLE İLGİLİ TÜM GÖRSELLER ASUS’UN RESMİ WEB SAYFASINDAN ALINMIŞTIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.