Kapat
Babalar Günü Hediye Fikirleri
İnternet 1.056 views 0

Babalar Günü Ne Zaman? Babalar Günü Hediye Fikirleri

Babalar gününün yaklaşmasıyla bir çok insanın aklına bazı sorular oluşmuştur. Bu sorulardan bazıları; Babalar Günü Ne Zaman , Babalar Günü Hediye Fikirleri , babalar günü ilk ne zaman kutlandı, babalar günü ilk nerede kutlandı, babalar günü neden kutlandı?… gibi soruları bir çok kişi merak etmektedir. Bu yazımızda bu soruların hepsine değineceğiz.

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Babalar Günü Ne Zaman

Bir çok kişi Babalar Günü ‘nün ne zaman olduğunu merak etmektedir. Babalar günü her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanmaktadır. Bu yıl Babalar Günü 17.06.2018 tarihinde kutlanacaktır. Babalar Günü ‘nde babanıza ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz Babalar Günü Hediye Fikirleri listemize göz atmanızda fayda var. Bizde teknozum ailesi olarak Babalarınızın Babalar Gününü kutluyoruz, yıllarca çok güzel günler geçirmeniz dileğinde bulunuyoruz.


Babalar Günü İlk Ne Zaman ve Ne Sebeple Kutlandı?

Babalar günü ilk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde 19 Haziran 1910’da Wasington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. Bu kutlamanın öncülüğünü Amerikan iç savaşında gazi olan babası için Sonora Smart Dodd adlı kişi yapmıştır. Dodd babalar gününü gazi babasının doğum günü olan 5 Haziranda kutlanması için çaba göstermiştir ama yaptığı çalışmalar ve girişimler yetişmeyince kutlamaları Haziran ayının 3. Pazar günü gerçekleşmiştir.

1966 yılında o dönemin ABD başkanı Lyndon Johnson her yıl Haziran ayının 3. pazar günü Babalar Günü olarak kutlanmasını bir bildiri olarak yayınlamıştır. 1972 yılında ise dönemin başkanı Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Günü Hediye Fikirleri

 1. Deri Seti (Cüzdan – Kemer)
 2. Gömlek – Kravat
 3. T-shirt
 4. İsim Yazılı USB Bellek
 5. Fotoğraf Baskılı Çakmak
 6. Kol Saati
 7. Tavla Seti
 8. Parfüm Seti
 9. İsim Yazılı Kalem
 10. Kupa Bardak
 11. Tesbih
 12. Kol Düğmesi ve Kravat Sepeti
 13. Takım Elbise
 14. Güneş Gözlüğü
 15. Çakmak&Sigara Seti
 16. Bere&Atkı Seti
 17. Fotoğraf Baskılı Anahtarlık
 18. Fotoğraf Baskılı Kol Saati
 19. Gömlek – Tshirt – Pantolon (Herhangi Biri)

Annenelerin değeri bir hediyeyle ölçülemeyeceği gibi babaların değeri de bir hediyeyle ölçülmez. teknozum ailesi olarak babalara alınabilecek nacizane hediyeleri sizler için derledik. Babalar gününde babanıza sarılıp elini öperek de kutlayabilirsiniz. O gün babanızla dışarıda güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yada evde babanıza özel yemek ve tatlılar yaparak bir kutlama yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.