BlogWhatsApp

Başkasının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

Başkasının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur ; Mesajlaşma uygulamaları listesinin en başında olan WhatsApp, dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde de WhatsApp mesajlaşma gizliliği sunmaktadır. Akıllı telefon kullana yaşı gün geçtikçe azalmaktadır.

Öyle ki anne-babalar çocuklarına cep telefonu alma ihtiyacı duyduklarında akıllı telefon almaktadırlar. Diğer yandan ise genelde anne-babalar çocuklarının WhatsApp da kimle konuştuklarını merak etmektedirler. Çocuklarını kötü durumlardan korumak, kimlerle ne hakkında konuştuklarını öğrenmek istemektedirler. Anne ve babalar için çocuklarının WhatsApp mesajlarını okumak için bir çok uygulama geliştirilmiştir.

Bunlardan kimisi free yani ücretsiz ve kısıtlı özelliklere sahipken, diğerleri ise kısa süreli ücretsiz hizmet sunmakta ve daha sonra belirli süreler için ücret talep etmektedirler. Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak konusu anne-babaların dışında evli kişilerin, sevgililerin, arkadaşların da Google da aradığı konulardan bir tanesidir.

Unutulmamalıdır ki, eşiniz, sevgiliniz yada arkadaşınız dahi olsa, WhatsApp mesajlarını okumak kişisel hayatın gizliliğini ihlale girer ve fark edilmesi durumunda çok ağır cezai yaptırımları içermektedir.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak

Başkasının WhatsApp Mesajlarını okumaya izin veren uygulamalar, sadece mesaj okuma dışında bir çok işleve de izin vermektedir. “Yer tespiti, fotoğraflara erişim, canlı izleme, fotoğraf çekme, SMS okuma, sosyal medya uygulamalarına erişim (Facebook, İnstagram, Twitter…), tarayıcı takip, ekran görüntüsü çekme” gibi bir çok özelliği de sunmaktadır.

Anne-babalar açısından bu tür özellikler çocuklarını hem kontrol etmek hem de güvenliklerini sağlamak açısından çok faydalıdır. Ama kötü niyetli kişilerin bu tür uygulamaları kullanması kişilerin hayatlarının gizliliğini tehdit etmektedir.

Bu tür uygulamaların cep telefonuna kurulması için direkt fiziksel temas gerekmektedir. Ayrıca bu tür uygulamalar uygulama simgesi olarak da kendisini bir şekilde gizlemektedirler. Bu tür uygulamaları tespit etmek için cep telefonlarınızda ki uygulamaları çok iyi biliyor olmalı ve, Google Play Store da uygulama kaldırma uygulaması ile cep telefonlarınızda ki en son kurulan uygulamaları kontrol edebilirsiniz.

Yada diğer bir yöntem olarak Google Play Store > Menü > Play Protect > Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara özelliğinin açık olması gerekmektedir. Şayet bu ayar açıksa Play Store eğer cep telefonunuzda böyle bir uygulama varsa bu tür uygulamayı size bildirecek yada Play Protect kendisi kaldıracaktır.

Son olarak Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak sadece ama sadece anne-babalar için çocuklarının güvenliği açısından kabul edilebilir bir durumdur. Ayrıca bakınız: Tek telefonda iki whatsapp

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu