Sosyal Medya

Bigo Live Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bigo Live hesap silme işlemi son zamanlarda birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaya başlandı. Bigo Live yayın izlemek ve yayıncıları desteklemek için oldukça popüler bir platform. Fakat bir süre sonra platformun içeriğinden, sistemin işleyişinden veya başka bir sebepten ötürü sıkılmanız mümkün. Bu uygulamayı kullanmadığınızda ise arkanızda herhangi bir iz bırakmamak için hesabınızı silmeniz gerekiyor. Bizler de bu içeriğimizde Bigo Live hesap silme işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Bigo Live Hesap Silme ve Dondurma

Bigo Live, herkesin bildiği üzere TikTok benzeri bir canlı yayın platformudur. Her türlü cihazda kullanılabilen ve herkesin yayın yapmasına olanak sağlayan bu platform, birçok detaya sahiptir. Fakat son zamanlarda herhangi bir amaç olmadan, yalnızca para odaklı yayın açan kişi sayısı gittikçe artmıştır. Durum böyle olunca birçok kişi bu platformu kullanmayı bırakmakta ve hesaplarını silmektedirler.

Eğer sizler de bu platformu artık daha fazla kullanmak istemiyorsanız ve cihazlarınızdan kaldırıp hiçbir iz bırakmamayı amaçlıyorsanız, öncelikle hesabınızı kalıcı olarak silmeniz gerekiyor. Birçok yerde Bigo Live hesap silme işleminin mümkün olmadığı belirtilse de aslında basit bir uğraş sonucu mümkün olduğunu göreceksiniz.

Bigo Live Hesap Silme ve Dondurma
Bigo Live Hesap Silme ve Dondurma

Bigo Live Premium Üyelik Kaldırma

Bildiğiniz üzere Bigo Live platformunun içerisinde Premium üyelik bulunuyor. Ve eğer bu üyeliği daha önceden satın aldıysanız ve devam ettirmek istemiyorsanız, iptal işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekli. Hesabınızı silmek istiyorsanız da öncelikle Premium hesabınızı kaldırmalısınız. Aksi takdirde her ay otomatik olarak ödeme almaya devam edilecektir. Bigo Live Premium üyelik kaldırma işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Yalnızca Android telefonlarda bu işlemleri uygulayabilirsiniz.

 • Telefonunuzu açın ve Play Store uygulamasına girin.
 • Uygulama içerisinde hesabınızın bağlı olduğuna emin olduktan sonra menüyü açın.
 • Menüde yer alan “Abonelikler” sekmesine tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada Bigo Live uygulamasını bulun ve tıklayın.
 • “Aboneliği İptal Et” butonuna dokunun.

Eğer Android yerine iOS işletim sistemine sahip bir cihazınız mevcutsa benzer işlemleri yaparak yine Premium üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Telefonunuzu açın ve App Store uygulamasına girin.
 • Uygulama içerisinde bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfada başta yer alan isminize tıklayın.
 • Buradan “Abonelikler” seçeneğini bulun ve dokunun.
 • Seçenekler arasından Bigo Live uygulamasını bulun ve tıklayın.
 • “Aboneliği İptal Et” butonuna tıklayın.

Tüm bu adımları uygulamanız halinde, Bigo Live üzerinde hesabınıza tanımlanmış olan Premium üyeliğiniz iptal edilecektir. Böylece bir daha sizden ücret tahsis edilmez. Bunun yanında hesabınızı da silmek istiyorsanız bir alt başlığımıza ilerleyebilirsiniz.

Bigo Live Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Geldik asıl konumuza. Bigo Live hesap silme işlemi birçok kaynağa göre kolaylıkla yapılamaz gibi gösterilse de aslında birkaç yere tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkündür. Fakat yapacağınız işlem geri alınamaz ve hesabınızı kurtaramazsınız. Bu yüzden öncelikle Premium üyeliğiniz varsa yukarıda belirttiğimiz iptal işlemlerini gerçekleştirin. Daha sonra ise aşağıdaki adımları uygulayarak Bigo Live hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

 • Cihazınızdan Bigo Live uygulamasına girin. Hesabınızın açık olduğundan emin olun.
 • Uygulama içerisinde köşede bulunan “Profil” sekmesine tıklayın.
 • Buradaki menüden “Ayarlar” sayfasına tıklayarak geçiş yapın.
 • Sayfa içerisinde “Hesap Yönetimi” sekmesini bulun ve tıklayın.
 • Uzun metinli bir sayfayla karşılaşacaksınız. Sayfayı en aşağıya kaydırın.
 • Metinin içerisinde bulunan “Hesabı Sil” yazısını bulun ve üstüne dokunun.
 • Gelecek ekrana şifrenizi girin. Diğer uyarıları onaylayın.

Tüm bu işlemlerden sonra Bigo Live hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Eğer geri almak isterseniz maalesef yeni hesap açmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce gerekli yedeklemeleri almayı ve bu konuda kararlı olmayı unutmayın.

Bigo Live Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Bigo Live Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Umarız içeriğimiz sayesinde Bigo Live hesap silme ve Bigo Live Premium hesap kaldırma gibi sorularınızın cevabına ulaşmışsınızdır. Benzer bir içeriğimiz olan Bigo Live Hediye Fiyatları – Nasıl Para Kazanılır? Başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu