BlogWindows

Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme

Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme

Teknolojinin hayatımıza iyice girmesi ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber virüs yazılımlarında da artış yaşanmıştır. Birden fazla türü bulunan virüsler bilgisayarınıza zarar vermenin yanı sıra önemli dosyalarımızı da çalabilmektedir. Virüsten korunma programları mevcut olduğu halde bilgisayarınıza bir virüs bulaştığını fark ettiniz. Bunun için öncelikle denenecek yol Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme olacaktır. Birkaç virüs temizleme programı sayesinde virüsleri kontrollü olarak kaldırabilmek oldukça basit bir işlemdir. Aynı zamanda Windows üzerinden programa ihtiyaç duymadan sistem geri yükleme işlemi de yapabilirsiniz.

ADW Cleaner

Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme

Piyasada yer alan en basit ve en iyi Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme yöntemleri programlarından biri olan ADW Cleaner sayesinde tüm bilgisayarı virüslerden arındırabilirsiniz. Öncelikle ADW Cleaner programını bilgisayara yükleyip kuruyorsunuz. Ardından bütün çalışan program ve tarayıcıları kapatmanız gerekecektir.

  1. ADW Cleaner simgesine çift tıklayarak programı açınız.
  2. Windows sizden onay isteyecektir. Programın çalışmasına bu şekilde izin vermeniz gerekmektedir.
  3. Program içerisinde yer alan tarama kısmından virüs taraması yapınız. Ardından belirlenen virüsleri seçerek silmeniz mümkün olacaktır.

Virüs silme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra tarayıcıda reklam olarak çıkan, ana sayfaya yerleşik olan ve kullanım hızınıza zarar veren bütün zararlı yazılımlardan arınmış olacaksınız. Bu programa benzer programlar bulmak da oldukça kolaydır.

Sistem Geri Yükleme İşlemi

Program indirmekle uğraşmak istemiyorsanız ve Bilgisayara Format Atmadan Virüs Temizleme arıyorsanız sistem geri yükleme işlemi sizler için önemli bir yardımcı olacaktır. Sistem geri yükleme işlemi Windows’un sorunsuz çalıştığı bir döneme dönmek için kullanılmaktadır. Bilgisayarda kayıtlı dosyalara zarar vermeden sadece programlar üzerinden geriye dönüş yapacaktır.

  1. Öncelikle başlat menüsünden programlara girip donatılara girmelisiniz.
  2. Ardından sistem araçları seçeneğinden sistem geri yükleme kısmına tıklıyorsunuz ve ileri tuşuna basıyorsunuz.
  3. Açılan pencere de bulunan “bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle” seçeneğine tıklayarak ileri tuşuna basıyorsunuz.
  4. Karşınıza takvim içerikli bir pencere gelecektir. Bu pencere üzerinde açıklamasıyla beraber koyu renkli bölgeler sistem geri yükleme noktalarıdır ve bilgisayar o noktayı otomatik kaydetmiştir. Hangi tarihteki yedeği açmak istiyorsanız o tarihi seçip ileri tuşuna basıyorsunuz.
  5. Ardından gereken onayları veriyorsunuz ve sistem geri yükleme yaparak bilgisayarı yeniden başlatacaktır. Bilgisayarınızı sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı