Esnek reklam
Esnek reklam
BlogSosyal Medya

Bilgisayarda Artı İşareti + ve Eksi İşareti – Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle bilgisayarda klavye kullanarak artı işareti ve eksi işareti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Bilgisayar kullanmak günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Son gelişen teknoloji ve programlar sayesinde tüm işlerimizi neredeyse işe ve dışarıya çıkmadan bilgisayar üzerinden yapar duruma geldik. Bu gelişmelerden geri kalmamak için bilgisayar kullanmanın inceliklerini bilmemiz gerekiyor. Bilgisayarla arası iyi olanların aksine pek çok kişinin bilgiye ihtiyacı oluyor. Yazı yazmak ve işlemleri tamamlamak için en önemli aşamalardan birisi de klavyeyi ve üzerinde bulanan simgeleri kullanabilmek gerekiyor. Bazı tuşlar birden fazla simgeyi nitelerken, klavye türüne göre bir simgeyi niteleyen tuşlarda bulunuyor. Bunların yapım şeklini bilmek hem zaman hem de kolaylık sağlıyor. Bu yazımızda bilgisayarda artı ve eksi işareti nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

artı işareti eksi işareti

Bilgisayarda Artı İşareti Yapmak

artı işareti eksi işareti

Klavyede bulunan özel tuşlardan birisi de artı (+) simgesini niteleyen tuştur. Bu simgeyi yapabilmek için bazı klavyelerin sağ köşesinde rakamların yanında sadece artı tuşunu simgeleyen tuşa basmak yeterli olacaktır. Fakat bazı klavyelerde bu işaret klavyenin üstünde bulunan numaralarla birlikte verilmiştir. Bunu yapmak için de klavyenin üzerinde bulunan shift tuşuna basılı tutularak dört rakamına basılır ve artı tuşu elde edilmiş olur.

Bilgisayarda Eksi İşareti Yapmak

Bilgisayarda eksi işareti yapabilmek için klavyenin sağ köşesinde artı kısmının üzerinde bulunan eksi işaretini niteleyen tuşa basmak yeterli olacaktır. Fakat bazı klavyelerde bu tuş olmadığı için klavyenin üst kısmında bulunan numaraların bittiği yerde başlayan simgeler bölümümden eksi (-) işaretini yapmak gerekiyor. Hem alt tire hem de eksi işareti yan yana olan bu tuştan eksi işareti yapmak için sadece bu tuşa tıklamanız yeterli olacaktır.

Klavyede Artı ve Eksi İşareti Yoksa

Klavyesinden bu simgeleri yapamayanlar için de çözüm yolu var. Bilgisayarın kendisinde bulunan başlat tuşundan erişilebilecek simgeler kısmından artı ve eksi işareti bulunur ve fare yardımıyla işarete tıklayarak yapılır.

İnternetten Yararlanmak

Bilgisayar üzerinden işaretleri yapamayanlar için bir yol daha bulunuyor. İnternetten arama motoru açıldıktan sonra istenilen simge aratılır ve çıkan sayfadan kopyala ve yapıştır yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu