Blog

Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir?

Bu yazımızda sizlerle Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Virüsler ve pek çok insan kaynaklı sorunlar nedeni ile fotoğraf ve videoların zaman zaman bilgisayarlardan silindiği görülüyor.

Bu aşamada silinen videoları geri getirmek gerekiyor. Bilgisayardan silinen fotoğraf ve videoların nasıl geri getirildiğine ilişkin bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak bilgisayardan silinen fotoğraf ve videoları geri getirmek mümkün oluyor. Ayıca dikkatinizi çekebilir: Cep telefonundan silinen fotoğraflar videolar nasıl geri getirilir?)

Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir? Çöp Kutusundan Silinen Dosyaları Geri Getirme

İşletim sistemiyle çalışırken, basit bir yöntem ile silinen dosyaları çöp kutusundan geri getirmek mümkün oluyor. Öncelikle çöp kutusu simgesine sağ tıklayıp ”Aç” seçeneğiyle veya simgeye iki kere tıklanarak geri dönüşüm kutusunun açılması gerekiyor. Daha sonra silinen dosya ve klasörlerin oluşturduğu listeden seçim yapmak gerekiyor. Seçime sağ tıklayıp ”Geri Yükle” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından dosyaları önceki konumda görüntülemek mümkün oluyor.

ApowerRecover İle Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir
Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir

ApowerRecover, bilgisayardaki geri dönüşüm kutusu dahil olmak üzere sabit sürücülerden silinen dosyaları geri getirebilen bir veri kurtarma programı olarak biliniyor. Bu program bilgisayardan silinen fotoğraf ve videoların geri getirilmesini destekliyor. ApowerRecover’ı bilgisayara indirdikten sonra kurtarılmak istenilen dosyanın seçilmesi gerekiyor. Tek tek ya da ihtiyaca göre tüm türlerin seçilmesinin ardından ”Next” butonuna tıklanması gerekiyor. Next butonuna tıklanmasının ardından ”Select Location to Scan Files” ekranından ”Recycle Bin” konumunun seçilmesinin ardından bilgisayardan silinen fotoğraf ve videolar otomatik olarak aranmaya başlıyor. Tarama sonuçlarının ardından ekranın sağ bölümünde yer alan ön izleme resmini ve bilgileri kontrol edilip geri getirilmek istenen fotoğraf ve videoların seçilmesi gerekiyor.

Recuva İle Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir
Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir

Recuva’da tarama yapılmasının ardından bilgisayardan silinmiş dosyaları gösteren kapsamlı bir menü geliyor. Program bulunduğu dosyaların ne zaman silindiğini ve kurtarılma durumunu detaylı olarak kullanıcıya sunuyor. Dosya hakkında bilgi almak için ekranda sol tarafta yer alan linklerden birine tıklanması gerekiyor. Sağ kısımda bulunan sekmelerden, bilgi adlı olanın seçilmesi gerekiyor. Burada da bulunan dosyalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak mümkün oluyor. Ayrıca aranılan dosyanın nerede olduğu ve üstüne hangi verilerin kaydedildiği bilgilerine de ulaşılıyor. Sizlerle paylaştığımız yöntemlerin birini deneyerek Bilgisayarda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Getirilir sorusuna cevap bulmuş olacaksınız.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu