Blog

Bilgisayarımı Virüslere Karşı Nasıl Korurum

Hepimiz iyi yada kötü bir bilgisayara sahibiz. Herkesin farklı amaçlarla kullandığı bu bilgisayarları bekleyen ortak bir tehlike var : Virüsler. Eğer dikkat etmezseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir ve bu çok kötü sonuçlara yol açabilir. Fakat yapacağınız birkaç pratik işlemle bilgisayarınızı virüslere karşı dayanıklı bir hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızı virüslerden nasıl koruyabileceğinizi anlatacağım. Bilgisayarımı Virüslere Karşı Nasıl Korurum ;

Bilgisayarımı Virüslere Karşı Nasıl Korurum

Bilgisayarımı Virüslere Karşı Nasıl Korurum

Bilgisayarınızı virüslerden korumak istiyorsanız aşağıdaki maddelerde paylaşacağım şeylere dikkat etmelisiniz. Lafı çok uzatmadan başlayalım.

  • Bilgisayarı virüslerden korumanın en birinci kuralı bilmediğiniz sitelere,size güven vermeyen sitelere asla girmeyin. Eğer bir sitede virüs olabileceğinden şüphelendiyseniz o siteyi asla ziyaret etmeyin.
  • İnternette dolaşırken karşınıza çıkan ‘’İndir,şimdi yükselt vs’’ butonlara asla tıklamayın. Çoğunlukla bunlar reklam da olsa içlerinden virüs çıkabiliyor.
  • Temizliğinden emin olmadığınız Usb’leri bilgisayarınıza asla takmayın
  • Antivirüs programı kullanın. Evet çoğu antivirüs programı bilgisayarınızı yavaşlatmaktan başka bir şeye yaramıyor ama içlerinde faydalı olanları da var.
  • Bilgisayarınızı düzenli olarak tarayın. Eğer bir virüs bulaşmışsa erken fark etmekte fayda var.

Yukarıda saydığım şeylere dikkat ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşma riskini en aza indirebilirsiniz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.