Blog

Binance illegal parameter Hatası ve Çözümü

Kripto para borsaları arasında en yüksek hacme sahip olan ve birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan Binance, her borsada olduğu gibi bazı zamanlarda bazı hatalarla bizi karşı karşıya bırakabiliyor.

Bu hatalardan biri olan ve birçok kişi tarafından çözülemeyen Binance illegal parameters hatası para yada coin tranferi yapmayı, hesabımıza girmeyi ve işlem yapmamızı engelliyor.

Siz de bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız çözümünü öğrenmek için en doğru içerikte bulunuyorsunuz. Bu yazımızda Binance illegal parameters hatası nedir ve çözümü nasıldır sorularına cevap vereceğiz.

Binance illegal parameters Hatası Nedir?

Binance illegal parameter hatası belli dönemlerde, genellikle telefonlardaki uygulamada karşımıza çıkan bir hatadır. İşlem yapmanız engellenir ve hesabınıza da giriş yapamazsınız. Fakat bu hatayı gördüğünüzde hesabınızın kapandığını ve paranızın yandığını düşünmeyin. Bu hata bir veya birden fazla sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir ve kolayca çözülebilir.

Illegal Parameters Hatası Nasıl Çözülür?

Illegal parameters hatasını çözmek için birden fazla şey yapmanız gerekebilir. Aşağıda bahsedeceğimiz çözüm yöntemlerini teker teker uygulayarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Tüm çözüm yöntemlerini uyguladığınızda muhtemelen sorununuz tamamen çözülmüş olacaktır.

Bilgisayardan Girişi Deneyin

binance illegal parameters
binance illegal parameters

Binance hesabınıza bilgisayardan Chrome tarayıcıdan girin ve yapmak istediğiniz işlemi bilgisayardan girip yapmayı deneyin. Bilgisayardan Binance hesabınıza giriş yaparken sizden yine SMS ve Maile gelen güvenlik kodlarını girmenizi isteyecektir.

Bilgisayardan yapacağınız işlem (Para transferi, coin transferi, para çekme işlemi) çok büyük olasılıkla gerçekleşecektir. Şayet yine olmuyor ise aşağıdaki çözüm yollarını deneyiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet bağlantınızın olduğuna ve bu bağlantının yeterli seviyede olduğuna emin olmanız gerekiyor. Borsada saniyede binlerce işlem yapıldığı için internetiniz yavaşsa yükleme sırasında zorlanabilir. Başka internet bağlantıları ile de sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Hatta Binance telefon uygulamasının içerisinde bulunan ağ testini yaparak sorunun internet olup olmadığını anlayabilir ve çözebilirsiniz.

Farklı Platformlarda Kullanmayı Deneyin

Binance illegal parameters hatasını telefon uygulamasında aldıysanız, hesabınıza bilgisayardan veya farklı bir cihazdan bağlanarak giriş yapmayı ve işlem yapmayı deneyin. Muhtemelen başka cihazda işlem yapabileceksiniz. Bu durum da uygulamanın arızalı olduğu anlamına gelecektir. Uygulamanın arızalı olması sizin yaptığınız ayarlardan veya Binance tarafından yapılan bir değişiklikten ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bunun için yapmanız gereken ise uygulamanın önbelleğini temizlemek ve biraz beklemektir. Bir süre sonra sorun çözülmezse başka yöntemleri de uygulamanız gerekir.

Uygulamayı Tekrar Yükleyin

Bu hata uygulama kaynaklı bir sorun olabileceği için Binance uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırıp yeniden yüklemek tüm sorununuzu çözebilir. Hesabınızdan çıkış yapın ve telefonunuzun ayarlar menüsünden Binance Mobil uygulamasını tamamen kaldırın. Daha sonra Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı tekrar yükleyin. Ayrıca telefonunuzun Play Store veya App Store hesabına bağlı olduğundan emin olun, depolama alanınızı boşaltın ve tarih saat gibi ayarların doğru olduğundan emin olun.

Doğrulama Yöntemlerini Kontrol Edin

Binance güvenliğe oldukça fazla önem göstermektedir. Bu yüzden hesabınızdaki tüm iletişim kanallarının güncel olması gerekir. Bunun yanında iki faktörlü kimlik doğrulama hizmetlerinizin aktif olarak çalışması gerekmektedir. Illegal Parameters hatası ile karşılaşıyorsanız bu bilgilerinizi incelemeli ve güncellemelisiniz. Hatta mümkünse hesabınızın şifresini sıfırlama talebi gönderin ve şifrenizi sıfırlayın. Böylece sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Sistem Bakımı

Bazı durumlarda sorun sizden kaynaklanmıyor olabilir. Binance tarafından paylaşılan haberleri düzenli olarak takip edin ve herhangi bir bakım veya sistem arızası duyuruları olup olmadığını kontrol edin. Sistemsel bir hata oluşması durumda da bu tür hatalarla karşılaşmanız mümkündür ve yapmanız gereken tek şey beklemektir. Bir süre sonra sorun kendinden çözülüyorsa sorun sistemseldir ve sizin bir suçunuz yok demektir.

Umarız içeriğimiz sayesinde probleminiz çözülmüştür. Eğer tüm çözüm yöntemlerini uygulamanıza rağmen sorununuz çözülmediyse Binance destek ekibine mesaj atabilirsiniz. Bunu yapmanız halinde hesabınız incelenir ve herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Kısa sürede tekrar alım satım yapabilmenizi dileriz.

Ayrıca Binance sistem hatası nedir ve nasıl çözülür konusu da dikkatinizi çekebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu