Reklam Alanı
Bitcoin Güvenli midir
BitCoin 93 views 0

Bitcoin Güvenli midir

Bitcoin Güvenli midir?

Dijital para birimlerinden olan Bitcoin konusunda pek çok insanın aklında güven sorunu vardır. Bitcoin, son derece güvenli ve çalınması zor bir dijital para birimidir. Bitcoin alım yaptığınız zaman, bu para birimini Wallet (cüzdan) adı verilen yerlerde, alım yaptığınız sitede, flash bellek ya da kodları saklayabileceğiniz bir hard diskle BTC’ lerinizi çok kolay bir şekilde saklayabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli midir

Bitcoin, Blockchain adı veril bir alt yapı sayesinde çok güvenli bir şekilde korunmaktadır. BTC konusunda siber saldırılarda ve hacklenme durumlarında korunmak için Blockchain sistemi kullanılmaktadır. Blockchain, Bitcoin’lerinizi güvenli bir şekilde saklamanız için sizlere bir cüzdan üretme olanağı imkânı tanıyan bir sistemdir. Bu sistemin uygulamasını da indirip telefonlarınızda, tabletlerinizde kullanabilirsiniz.

Bitcoin cüzdan şifrenizi çaldırmanız ya da kullandığınız bilgisayarın hacklenmesi sonucu Bitcoin kaybı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden şifrelerinizi herhangi bir şahıs ile paylaşmamanız gerekir. Çalınan BTC’ leri geri getirme işiniz bir hayli zor olabilir. Bu yüzden Bitcoin aldığınız telefon, bilgisayar ya da tablette virüs olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

 

Bitcoin Güvenli midir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.