Reklam Alanı
BitCoin 190 views 1

Bitcoin kaç adet üretilecek?

Bitcoin üretimi

Bitcoin’in değeri mükemmel bir derecede artış gösterdiğinden dolayı artık kurumsal bir şekilde üretim yapılmaktadır. Bitcoin madenciliği yapmak isteyen bir kişi artık üstün donanımlı bir üretim tesisi kurması gerekir.

Bitcoin kaç adet üretilecek?

Bitcoin piyasaya girdiği andan itibaren 21 Milyon adet üretim yapılacağı söylendi. Şuanda 30.10.2017 tarihinde 16.654.512 Bitcoin üretimi yapıldı. Bu sayının giderek artması için üretimini giderek artmasına bağlıdır. Ne kadar çok üretim var ise o kadar hızlı Bitcoin üretimi yapılmaktadır.

Bitcoin üretimi için son teknoloji ekran kartlarına ihtiyaç vardır. Bu ekran kartlarıyla Bitcoin haricinde alt coinleri de üretebilirsiniz.

Bitcoin neden 21 milyon üretiliyor?

Bitcoin 2008 yılında üretimine başlanan bir para birimidir. Bitcoin’in 21 milyon üretilmesindeki amaç kurucuların enflasyon olmasını istememesidir. Bitcoin’in üretimi bitince daha fazla çıkmayacağı için Bitcoin daha da değerlenecektir. Bitcoin değeri giderek aratacak ve taleplerde oldukça yoğun olacaktır. Az ve kıt olan şeyler daha değerli oluyor. Örnek verecek olursak; altın ve elmas dünyada az sayıda olduğu için değerli madenlerdir. 

“Bitcoin kaç adet üretilecek?” üzerine 1 yorum

  1. teloji dedi ki:

    Güzel bilgi teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.