Reklam Alanı
BitCoin 118 views 0

Bitcoin Mining nedir?

Bitcoin Mining nedir?

Bitcoin Mining, birçok kişinin aklında soru işaretleri olmasına neden olmaktadır. Bitcoin mining, üretim yani kazımak anlamına gelmektedir. Bu sistemi artık büyük şirketler üretim tesislerinde yapmaktadır.

Bitcoin Mining, BTC üretimi arttıkça zorlaşan bir sisteme sahiptir. Kurulan Mining sistemi içerisinde bir takım şifreleri çözerek Bitcoin yani kısaltılmış adıyla BTC kazanırsınız. Mining kazımak için güncel ve pahalı ekran kartlarına sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden artık BTC Mining işlemleri büyük işletmeler ve kurumsal işletmeler tarafından yapılmaktadır.

Mining kelimesine eş anlamlı olarak madencilik, üretim ve kazmak gibi kelimelerde kullanılmaktadır. Bitcoin Mining yapan kişiler internet ortamında Bitcoin madencileri ya da BTC madencileri olarak adlandırılmaktadır.

İşlemci ile Mining yapılır mı?

Bitcoin üretiminde eski zamanlarda işlemcilerde kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde teknolojik gelişmeler işlemcilerden 50-100 kat daha hızlı ekran kartlarının çıkmasına neden oldu. Bu ekran kartlarının kullanımı sayesinde Bitcoin mining yani BTC üretimi bir hayli hızlı bir şekilde olmaya başladı.

Mining Pool (üretim havuzu) nedir?

Bitcoin üretmek için geç kalmış olabilirsiniz ancak Mining Pool adlı Bitcoin üretim havuzlarına üye olarak da Bitcoin üretebilirsiniz. Bu sistemler üyelerin bilgisayarlarını yani sistemlerini de kullanımlarına dahil ederek üyeler arasında kar dağıtımı yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.