Reklam Alanı
BitCoin 103 views 0

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir?

2008 yılında kurulan ve günümüzde tüm dünyada yaygınlaşan bir dijital para birimidir. Bitcoin, değeri günümüzde oldukça artan bir elektronik yani sanal para birimidir. Bitcoin’in herhangi bir merkezi yoktur.

Bitcoin, dünyada değeri giderek artan bir dijital para birimidir. Bu para birimi herhangi bir merkeze ve devlete bağlı olmadığı için pek çok ülke tarafından kontrol edilmemektedir.

Bitcoin’in değer artışı

Bitcoin, arz talep meselesine göre piyasa fiyatında değişiklik göstermektedir. Bitcoin talebi artış gösterdiği zaman değeri artarken, talep azalması durumunda ise değeri düşmektedir.

Bitcoin üretimi yapmak

Bitcoin üretmek isteyen kişilerin bu konuda detaylı bir bilgiye sahip olması gerekir. Çünkü Bitcoin üretimi yapmak için üstün bilgisayar donanımlarına ihtiyaç vardır. Burada bilgisayar dediğimiz olay aslında ekran kartlarıdır. Önceki yıllarda Bitcoin üretmek isteyen bir kişi birkaç ekran kartı, güç kaynağı, işlemci, hard disk ve ana kart ile üretim yapabiliyordu. Ancak Bitcoin’in değerinin artmasıyla günümüzde bu iş için üstün donanımlı üretim çiftlikleri kuruldu. Bu yüzden artık diğer alt coinlerin üretimine başlandı. Ethereum ve Zcash üretimi yani madenciliği yapılan bir alt coindir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.