Reklam Alanı
Bitcoin Nasıl Üretilir
BitCoin 107 views 0

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Dünyada her gün bir yenilik ve değişim meydana gelmektedir. Çağımızın en çok ses getiren yeniliklerinden birisi de Bitcoin’dir. Bitcoin, şuanda dünyada en çok kullanılan dijital para birimidir.

Bitcoin’i kim kurdu?

Bitcoin 2008 yılından Satoshi Nakamoto tarafından kurulan bir para birimidir. İnternet ortamında güvenilir bir şekilde para transferi sağlamak ve alışveriş yapmak için üretilmiştir. Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu ise yıllardır tartışılan bir konu haline geldi. Bir iddiaya göre Craig Steven Wright adlı Avustralyalı bir bilişim uzmanının Bitcoin’in asıl kurucusudur. Satoshi Nakamoto adını takma isim olarak kullanmıştır.

Bitcoin’in merkezi neresidir?

Bitcoin kurulurken en çok dikkat edilen konu Bitcoin’in herhangi bir merkeze ya da ülkeye bağlı olmadan kurulmasıydı. Şuanda Bitcoin’in herhangi bir merkezi yoktur. Aslında tüm dünyada yaygınlık göstermesinin sebebi de budur. Herhangi bir ülkeye bağlı olmadığı için tüm devletlerden destek alabilmektedir. Bazı ülkeler Bitcoin olayının giderek yaygınlaşması nedeniyle yasaklama ya da destekleme politikaları yürütmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.