BlogOyun

Bluestacks 5 Sistem Gereksinimleri

Bluestacks 5 yazılımının sistem gereksinimleri, bilgisayarına Android emülatörü kurmak isteyen ve telefondaki uygulamalar ile oyunları bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kişilerin mutlaka öğrenmesi gereken bilgilerin başında yer alıyor.

Piyasada en çok bilinen ve kullanılan Android emülatörü olan Bluestacks yazılımının son versiyonu olan Bluestacks 5 ile bugün Android işletim sistemine indirilebilen tüm oyunları indirebilir ve bilgisayarınızdan klavye ve mouse ile oynayabilirsiniz. Fakat bunun için bilgisayarınızın donanım performansının bir miktar yüksek olması gerekmektedir. İçerikte Bluestacks 5 sistem gereksinimlerini inceleyecek ve bu yazılıma dair detayları sizlerle paylaşacağız.

Bluestacks 5 Sistem Gereksinimleri

Bluestacks 5, uzun zamandır emülatör piyasasında bulunan Bluestacks markasının son nesil emülatör yazılımı olarak biliniyor. İçerisinde barındırdığı çeşitli performans seçenekleri ve oyun destekleri sayesinde de birçok kişi tarafından bilgisayar üzerinde Android kullanmak için tercih ediliyor. Özellikle COD:Warzone ve PUBG Mobile gibi oyunlar için tercih edilen bu emülatörlerin en popülerlerinden biri olmasına rağmen, yazılımı yükleyebilmek için belirli gereksinimleri karşılamak gerekiyor.

Bilgisayar üzerinden Android işletim sisteminde oynanabilen bir oyunu çalıştırabilmek için bir telefonun sahip olduğu donanım özelliklerinden daha fazlasına sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü açacağınız oyundaki grafik işlemeleri bilgisayar ortamında yapılacağı ve bu donanımlara uyumlu hale getirileceği için güçlü bir ekran kartına ve işlemciye ihtiyacınız olabilir. Haliyle Bluestacks 5 yazılımı çalıştırabilmek için de güçlü bir bilgisayarınız bulunmalı.

Bluestacks 5 Sistem Gereksinimleri
Bluestacks 5 Sistem Gereksinimleri

Bluestacks 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Bluestacks 5 yazılımını bilgisayarınıza indirerek çalıştırabilmeniz için işlemcinizin ve ana kartınızın sanal bilgisayar oluşturma teknolojisini barındırması gerekiyor. Aksi taktirde yazılımı açsanız bile çeşitli problemler ile karşılaşabilmeniz mümkün. Bunun yanında aşağıda belirtilen sistem gereksinimlerini de karşılamanız yazılımı kullanabilmeniz açısından büyük önem taşıyor.

 • Windows 7,8 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i3-2100 veya AMD E1-2100 İşlemci
 • 2GB VRAM+ Dahili Grafik İşlemcisi
 • 4GB RAM
 • 5GB+ Depolama Alanı

Bu sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız hemen Bluestacks resmî web sitesine girerek son sürümün indirmesini başlatabilirsiniz. Fakat yine de daha problemsiz bir kullanım ve donma gibi sorunlarla karşılaşmamak için önerilen sistem gereksinimlerini de incelemenizi tavsiye ederiz.

Bluestacks 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda Android oyunlarını oynamak istiyorsanız, yüksek grafik ve işlemci gücüne ihtiyacınız olacaktır. Dolayısıyla nispeten güçlü bir bilgisayarınızın bulunması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Geliştiriciler tarafından sorunsuz bir şekilde yazılımı kullanabilmeniz için paylaşılan sistem gereksinimleri ise şöyle:

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i5-7400 vs AMD Ryzen 3 1200 İşlemci
 • Intel HD Graphics 620 veya NVIDIA GeForce 940MX veya AMD Radeon 530 Ekran Kartı
 • 8GB+ RAM
 • 10GB+ Depolama Alanı (SSD önerilir)
 • Genişbant İnternet Bağlantısı

Belirtilen donanımlardan daha iyi donanımlara sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa sorunsuz bir şekilde uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilir ve PUBG Mobile gibi oyunları gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Bunun yanında oyun modu ve yüksek performans seçeneklerini de tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.

Bluestacks 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Bluestacks 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer sizler de Bluestacks 5 sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız, yazılımı internet üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilir ve istediğiniz Android sürümünü seçerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında BIOS ayarlarından sanal cihaz desteği gibi özellikleri de açarak performansı en yüksek seviyeye çıkarmakla birlikte sorunsuz bir Android deneyimini bilgisayarınızda yaşayabilirsiniz. Ready or Not Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu