Kapat
Sponsor Reklamlar
Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları
ÇözümNet 102 views 0

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları ; Bosch marka bulaşık makinenizde bazı zamanlar hata kodları almanız mümkündür, telaş etmeyin. En çok karşılaşılan hata kodları; Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hata Kodu, Bosch Bulaşık Makinesi E01 Hata Kodu, Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hata Kodu, Bosch Bulaşık Makinesi E09 Hata Kodu gibi kodlardır. Çamaşır makinelerinde olduğu gibi bulaşık makinelerinde hata kodlarının verilmesi aslında Bosch bulaşık makinesi kullanıcılarının lehine bir konudur. Bulaşık makinenizin hatasını bilmek ve bu hataları çözmek sizleri servis çağırmaktan kurtaracak ve paranız cebinizde kalacaktır. Elbette bazı hatalar için mecburen servis çağırmak zorunda kalacaksınız, ama sizlerle paylaşacağımız Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları ile bir çok hatayı çözebileceksiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hata Kodu: Makinenizin boşaltma hortumunda tıkanıklık olduğu anlamına gelmektedir. Tıkanıklığı gidermek için aşağıda belirtilen adımları izleyiniz.

  • İlk önce makinenizin fişini çekiniz.
  • Bulaşık makineniz içerisindeki filtreyi kontrol edin. Filtreyi çıkarıp, filtreye sıcak, soğuk yada ılık su dökün.
  • Makinenizin altında bulunan kapağı açın.
  • Boşaltma hortumunun makinenizle bağlı olduğu kısmı açın ve temizleyin.
  • Hortumun tıkalı olup olmadığını kontrol edin.

Bosch Bulaşık Makinesi E01 Hata Kodu: Makinenize gelen su basıncı yani su miktarı ile ilgilidir. Çözüm için;

  • Makinenizi fişten çekiniz.
  • Bulaşık makinenizin su bağlantısını kontrol edin.
  • Bulaşık makinenize bağlı su hortumunda kırık, ezik veya bükülme olup olmadığını kontrol edin.

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hata Kodu: Makineniz su almamaktadır. Bu hata büyük olasılıkla teknik bir hatadır. Servisinize başvurunuz.

Bosch Bulaşık Makinesi E09 Hata Kodu: Hata kodunun nedeni bulaşık makinenizin aşırı ısınmasından kaynaklanmaktadır. Çözüm için;

  • Makinenizin fişini çekin ve bir kaç dakika bekleyin.
  • Fişi tekrar takın. Hala aynı hatayı alıyorsanız makinenizin kartıyla ilgili bir sorun bulunmaktadır. Servisinize başvurun.

Yukarıda bahsettiğimiz hatalar Bosch Bulaşık Makinesi en çok karşılaşılan Hata Kodlarıdır. Bu bahsettiğimiz hata kodlarının dışında çok az karşılaşılan Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodları ve Çözüm yolları aşağıdaki gibidir.

Bosch Bulaşık Makinesi E06 Hata Kodu: Bulaşık makinenizin kapağı ile ilgili bir sıkıntı vardır. Kapının tam olarak kapalı olduğundan emin olun. Kapak bağlantı noktalarını kontrol edin.

Bosch Bulaşık Makinesi E07 Hata Kodu: Bulaşık makineniz bulaşıkları kurutmuyor. Fanla ilgili bir sıkıntı var, makinenizi fişten çekiniz ve servisinize başvurun.

Bosch Bulaşık Makinesi E08 Hata Kodu: Makineniz sıcak su sağlayacak kadar su almamaktadır. Makinenizi fişten çekiniz ve servisinize başvurun.

Bosch Bulaşık Makinesi E09 – E10 Hata Kodu: Makineniz suyu ısıtmamaktadır. Rezistans suyla temas etmiyor olabilir. Rezistansınız kireçlenmiş olabilir. Makinenizi fişten çekiniz ve servisinize başvurun.

Bosch Bulaşık Makinesi E11 Hata Kodu: Termostat veya sıcaklık sensörünüz arızalıdır. Makinenizi fişten çekiniz ve servisinize başvurun.

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hata Kodu: Makineniz içerisinde bulundurduğu suyu akıtmaktadır. “İlk önce makinenizi fişten çekiniz.” Bağlantı hortumlarını, ve kapağı kontrol ediniz.

Genel olarak Bosch Bulaşık Makineleri ile ilgili hata kodları bu şekildedir. Lütfen dikkat; yaşadığınız hata kodları ile ilgili makinenize müdahale ederken lütfen makinenizi fişten çıkarınız.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.