BlogWindows

Çap İşareti Ø Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Çap İşareti bilgisayarda nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Artık işlemlerin çoğu bilgisayar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu sebeple de bilgisayar günlük hayatta sıkça kullanılan bir alet olmaya devam ediyor. Yazıların çoğu, kitaplar, özel işlemler artık bilgisayar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bazı özel işaretler de bilgisayar üzerinden yapılabiliyor.

Ancak çoğu insan bunun nasıl yapılacağını bilemiyor. Çünkü bu işaretlerin nasıl yazılacağı bilgisayar üzerinde açıkça belirtilmiyor. Bilgisayar üzerinde yer almayan işaretler genellikle çok sık kullanılmayan işaretler buluyor. Bunlar daha seyrek kullanıldığı için daha az bulunuyor. Örneğin Çap İşareti bilgisayarda nasıl yapılır oldukça merak ediliyor. Çünkü fi işareti sürekli kullanılan işaretler arasında yer almıyor. Bu yüzden de hemen hemen herkes nasıl yapıldığını bilmiyor.

Bilgisayarda Yapılan Karakterler ve Semboller

Bilgisayarda yapılan özel karakterler ve semboller aslında sıklıkla kullanılan ama herkes tarafından bilinmeyen semboller oluyor. Bunların aslında yapılışı oldukça kolay aynı zamanda da bilinen işaretlerdir. Bu sembolleri yapmanın birkaç yolu bulunuyor. İstenirse internete yazılıyor yazı ile daha sonrasında da bu işaret çıkıyor, kopyalanıyor ve istenilen yere yapıştırılıyor. Bunların yanı sıra da bilgisayardan bu işaretlerin yer aldığı uygulamayı açarak da işlemler gerçekleştiriliyor.

Sembollere Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Bu sembollere ufak işlemler sonucundan bilgisayar üzerinden kolaylıkla ulaşılıyor. Bunun için ilk aşama önce Windows tuşuna hemen arkasından aynı anda R tuşuna basarak gerçekleştiriliyor. Bu işlemden sonra Çalıştır menüsü açılıyor. Bu menünün ortasında bir boşluk bulunuyor. Burada bulunan boşluğa CHARMAP yazmak gerekiyor. Yazdıktan sonra da sağ alt kısmındaki Tamam yazısına ya da klavyede bulunan Enter tuşuna basıldığı zaman bu sembollerin ve karakterlerin bulunduğu ekrana ulaşılıyor.

Charmap Menüsü İle Çap İşareti Nasıl Yapılıyor?

Bu işlemler biraz karışık gibi dursa da aslında oldukça basit oluyor. Menü üzerinde CE işareti ve farklı işaretler de bulunuyor. Bur menüde sadece Fi işareti değil farklı işaretler de bulunuyor. İstenilen işarete tıklayıp Seç tuşuna basarak da işlemler tamamlanıyor. Veya CTRL C tuşuna ardından da CTRL V tuşuna basarak kopyala yapıştır işlemi gerçekleşmiş oluyor ve istenilen yere yapıştırılıyor.

Çap İşareti Kopyala Ø Ø Ø Ø Ø Ø

CE işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu